Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


babička

14.10.2014 | Kytková

Dobrý den, naše babička je stará a začala mít zdravotní problémy, začala i špatně psát a tak mne požádala , zda by šlo zařídit, aby jsem měla možnost (nebo mamka)za ní vše podepisovat. Je možné toto nějak zařídit a popřípadě jak? Děkuji Kytková

Od roku 2014 dle občanského zákona lze využít nové nástroje podpory a plánování budoucnosti a to předběžným prohlášením, nápomocí při rozhodování (což byste mohly využít) a dalšími prostředky - zastoupení členem domácnosti, opatrovníkem bez omezení svéprávnosti či svěřenským fondem. Je třeba kontaktovat soud.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: