Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


apatie ve stáří

18.8.2014 | Barbora Zuberová

Dobrý den,
starám se o maminku, 80 let,která v minulém roce úspěšně zdolala rakovinu. Je po všech vyšetřeních, CT mozku, je naprosto v pořádku, hybnost dobrá, přesto však odmítá chodit, nekomunikuje a chce pořád jen spát, cca 21 hodin denně. Když se s ní snažíme chodit, dělá hysterické scény a padá. Nevíme, jak se máme k ní chovat, čím více se snažíme o ni pečovat, tím je bezcitnější, prosby, pláč ani vůbec nic ji nezajímá.Maminka je člověk s velmi silným egem, dle našeho názoru se do něho propadla. Prosím o radu.
S pozdravem
Barbora

Zkuste se dohovořit o situaci s obvodním lékařem a uvážit možnost rozvíjející se deprese a podle toho se k stavu maminky zachovat.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: