Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Alzheimrova choroba

7.3.2012 | Palečková Petra

Dobrý den, mému tatínkovi je 66 let a trpí alzheimrovou chorobou. Maminka o něj pečuje, ale vidíme, jak jí to psychicky i fyzicky vyčerpává. Samozřejmě jí pomáháme, ale hlavně ona o něj pečuje 24 hod. Tatínek má teď hlavně poruchy se spánkem, maminka se s tou nemocí pořád ještě nesmířila. Samozřejmě, že ho chce mít doma a starat se o něj. Prosím i o radu, jak pečovat duševně i fyzicky o tatínka. Děkuji. Palečková

Pečování o postiženého demencí je svým způsobem individuální, je třeba řešit to, co je aktuální, ve vašem případě poruchy spánku, což je možno s pomocí praktického lékaře. Zkuste se podivat i na Příručku pečovatele, která je na našich stránkách online. Pokud je maminka z Prahy, může ozvat se i telefonicky ozvat.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: