Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Alzheimerova demence

17.12.2010 | Tomáš Drda

Dobrý den,mám otce trpícího Alzheimerovou demencí.Žije v domově důchodců,smlouvu tam má do konce roku 2010,jelikož se jeho stav rapidně zhoršil,nechtějí nam již smlouvu prodloužit.Sháníme tedy pro něho domov s uzavřeným oddělením.Ale bohužel nám ho nechtějí nebo nemůžou tady v okolí STRAKONIC nikam přijmout.Zkusily jsme kontaktovat soc.pracovnici,ale také bezvýsledně.Existuje nějaká databáze domovů,ústavů zabývající se touto chorobou?Můžete mi poradit kam bych se mohl ještě obrátit?děkuji T.Drda

Domovy se zvláštním režimem je třeba vyhledat dle lokality. Databáze vznikají postupně. Vedení domova pro seniory, kde je umístěn váš tatínek, s ním při přijetí uzavíralo smlouvu v níž určitě bylo zohledněno, za jakých okolností službu již nelze poskytovat. Domov, který není vybaven pro péči o klienty postižené demenci, nemůže tuto péči přebírat. Sociální pracovnice domova pro seniory by však měla umět poradit a pomoci rodině s hledáním. Tendence je vytváření a podpora pracovišť v místě.
Nejblíže jsem našla http://www.firmy-strakonice.cz/f462850-centrum-rozmital-pod-tremsinem--poskytovatel-socialnich-sluzeb-rozmital-pod-tremsinem-pecovatelske-sluzby/ S nabídkou sociálních služeb, provoz domova pro osoby se zdravotním postižením, domova pro seniory a domova se zvláštním režimem.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: