Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Alzheimer

16.2.2011 | Josef Šrajla

Dobrý den otec byl v těchto dnech převezen do nemocnice kde byla stanovena diagnóza - těžká demence při morbus Alzheimer. Již se nedokáže ani podepsat. Potřebuji ho, jako syn zastupovat v některých důležitých úkonech. Např. sháníme domov důchodců a podobně. Nevím jak mám postupovat, byl jsem i u soudu, ale nějak mi moc neporadili. Mám napsat nějakou žádost, ale nevím, jak asi má vypadat. Předem děkuji za informaci.

Zřejmě budete muset zařádat u soudu omezení způsobilosti k právním úkonům. Podobné dotazy týkající svéprávnosti jsou v poradně ob dotaz z 10.2. 2011


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: