Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Alzheimer?

25.3.2011 | Iva

Dobrý den,naší babičce je 76 let.Již před několika lety začala najednou omdlívat.Neuroložka zjistila,v čem je problém a předepsala jí léky a bylo vše v pořádku.Chodí akorát s chodítkem.Nyní ovšem mojí mamce,svojí snaše,začala lhát a říkat něco,co není vůbec pravda.Když se jí zeptá,co měla k obědu,nedokáže jí odpovědět nebo řekne nějakou hloupost.A přitom jsou to třeba jen dvě hodiny od oběda.Jednou jí mamka zkoušela dělat test ,aby nakreslila hodiny.Babička je měla před sebou a stejně psala od jedné až do 14-ti.Podařilo se jí to až napotřetí.Jindy šla ze záchodu a mamka ji objevila,jak sotva zvedá nohy.Když se podívala,babička krčila nohu a vůbec na ni nedošlapovala.Byla tak unavená,že nemohla dojít těch pár metrů do kuchyně.Když jí mamka řekla,ať tu nohu narovná,tak to udělala,ale pak zase našlápla špatně. Jinak se jeví úplně v pořádku.Když ji vidí někdo cizí,normálně se s ním baví,všechno byste jí věřila.Děkuji za odpověď

Babička by měla jít na kontrolní neurologické vyšetření k podrobnějšímu vyšetření. Závěry lze činit až z něho.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: