Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Alzheimer

6.2.2013 | Alena

Dobrý den,
u naší babičky se začíná čím dál více projevovat Alzheimer. V noci a ráno bývá zmatená, neví kde je, schovává si věci a peníze na neobvyklá místa, utíká z nemocnice atd. Musíme ji hlídat, podávat léky, nakupovat. Má babička nárok na příspěvek na péči? Jak jí můžeme pomoci? Jsou pro ni vhodné léky Ginko biloba?
Děkuji za odpověď.

Noční zmatenost ještě nemusí být projevem Alzheimerovy choroby. Bylo by vhodné, aby zdravotní stav vaší babičky posoudil lékař a doporučil další léčbu. Není pravděpodobné, že by se jednalo o Gingio, zřejmě by bylo v daném případě málo účinné. Písemné vyjádření lékaře by pak mohlo být podkladem pro žádost o příspěvek na péči.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: