Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Alzhamer

5.8.2012 | Petr

Zdravim mam doma mamku ktere se jeji stav podstatne zhorsil prominte ale dela neuveritelny bordel a uklid baracku uz prevsuje ma trpelivost a predevsim cas.narocnost.
Osetrujici lekar tvrdi ze se bohuzel neda nic delat mame prasky typu Alzil ....
Za posledni tyden jsem 5x mel prominte opet sracky v celem baraku kde si ona nic neuvedomovala.
Co dale na Vasi stranku jsem prisel nahodou a skutecne zkousim VSE.
Zitra jedu do domova duchodcu ktery se zabva spadove s timto onemocnenim.
Protoze koukat jak odchazi pred ocima a jeste byt na ni alergicky proto co dela proste nechci.Desi me ze na toto onemocneni neni adekvatni lecba.
A pro ilustraci cca 6roku pozoruji jeji zhorsovani cca 2-3roky jsou problemy cca 1,5roku jsem nespal a to chodim na 3smeny a cca 1/4 roku zijeme skoro jako cikani protoze se toto zvladat proste neda.
A resume lekaru JA VIM JA VIM ALE MUSITE MIT TRPELIVOST ......!!!!
Je me jasne ze me na dalku nepomuzete ale treba poradite a predevsim bude okoli vedet co tato diagnoza obnasi a neni to jen postarat se o sveho blizniho ......!
Dekuji

Péče o takto postiženého člověka, především vykonává - li sám, bez další pomoci, je nejenom fyzicky, ale především psychicky náročná. Navíc, jak píšete, pracujete na směnný provoz. Nevím, kde máte domek, jen škoda, že nebyla možnost v průběhu postupného zhoršování stavu maminky využít profesionální terénní služby, t.j. pečovatelskou službu či denní stacionář zřejmě pro postižené syndromem demence, kam demence Alzheimerova typu patří. Řada situací se obtížně zvládá v domácí péči ať už z objektivních či subjektivních důvodů, nezbývá jiná možnost, než umístění do ústavní péče. Mamince se může v kvalitním zařízení dařit dobře a pokud je máte aspoň relativně blízko a budete moci ji častěji navštěvovat, pak můžete mít dobrý pocit, že je o ní profesionálně postaráno. (T.T.)


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: