Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


alzhaimr

19.11.2011 | Petr Kůra

Dobrý den mému otci je 62 let je rok v důchodě a chová se jako 90 letý člověk mluví s cesty dělá věci obráceně třikrát mu vysvětluji jednu jednoduchou věc než to pochopí k lékaři ho nedostanu není to začínající demence.

Pod obrazem zmatenosti se může ukrývat řada dalších chorob i ovlivnitelných. Tatínek by navštívit neurologii a určitě by měl jít na vyšetření CT hlavy nebo na magnetickou rezonanci, kam by jej z neurologie poslali. Měl by jít na základní laboratorní vyšetření, což může zajistit praktický lékař. Jen bych zdůraznila, že samotný věk nemusí mít vliv na kognitivní funkce. I v 90 letech může člověk být kompetentní.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: