Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Alzaimerova choroba

26.3.2013 | Jana Pohořelická

Dobrý den, manžel má již 4 roky zjištěnou Alzhaimerovu chorobu. Bere Ebixu a také bral Donpethon 10 mg. U odborné lékařky byla zjištěna MMSE 11 bodů a taky p. doktorka doporučila nedávat Donpheton vzhledem ke zhoršení jeho zdravotního stavu. Na tento počet bodů se již nevztahují doplatky na tento lék, máme si jej hradit sami, pokud uznáme za vhodné. Prosím o radu, zda manželovi již tento lék bude pomáhat, samozřejmě jej budu platit, když alespoň trochu zpomalí jeho nemoc. Nevím ale, jestli mu opravdu zpomají jeho nemoc. Děkuji za odpověď. Jana Pohořelická

Jestliže manželovi lék nečinil dobře a naopak se po něm zhoršil, není důvod v něm pokračovat. Při MMSE 11 je indikovaná především Ebixa. Soustředění na léky u Alzheimerovy choroby není nejšťastnějším řešením, je třeba i jiných podnětů, které stejně jako ony léky zpomalují průběh onemocnění.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: