Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


alkoholická demence

8.9.10 | Hana Tupá

Dobrý den, s manželem už delší dobu nežijeme. Před pár měsíci prodělal delirium tremens, ze kterého se bohužel nezapamatoval. Nyní je v péči v psychiatrické léčebně v Horních Beřkovicích. Jeho doktor už vyčerpal veškeré možnosti léčby a chce ho propustit do domácí péče. Je zcela dezorientovaný a potřebuje 24h péči. Problém je v tom, že nejsme rozvedení a dokonce má u mě stále ještě trvalý pobyt. Starat se o něj nemohu a nevím jak dál řešit tuto situaci. Každý už jsme žili vlastní život.
V léčebně mi poradili zbavit manžela svéprávnosti, ale nevím jaké by to pro mě byli závazky. Prosím o radu. Děkuji

Není mi jasné jaké závazky máte na mysli? Opatrovník může být ustanovený v případě omezení způsobilosti k právním úkonům, veřejný, nemusíte jím být vy. Ovšem není jasné, zda se jedná v případě desorientace o stav trvalý, což je podmínka návrhu omezení způsobilosti. I tak, omezení způsobilosti v současnosti neřeší vaši situaci. Jste vdaná a váš muž je hlášený zřejmě na společné adrese. Péči o něj, jak píšete, nezvládnete. Budete se muset domluvit s jeho ošetřujícím lékařem o případném dalším umístění v zařízení sociálního charakteru.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: