Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Alheimer

9.7.2021 | Barbora Fialová

Dobrý den, starám se 79 letou tchýni s Alheimerovou nemocí. Ráda bych se zeptala, jestli je v správné, že se snažím zachovat dovednosti, které ještě má? Např. dnes jsem jí dala oběd s vidličkou ( nůž jsem nesla), tchýně chtěla lžíci..........já jí ale podala ten nůž ( věděla jsem, že ho bude potřebovat), než jsem jí stačila říct, že tam je maso začal mi vytýkat manžel, že když chce lžíci, mám jí ji dám a hotovo. Já si naopak myslím, že když umí jíst příborem, měla by to dělat, jinak rukama jen kouří. Psát nechce, malovat, modelovat.....nic jen kouřit a sledovat TV.
Moc děkuji za odpověď
Barbora Fialová

Aktualizace stránek "pečující" koncem ledna už v roce 2019 skončila!!! Týká se i poradny!!! Dotazy tudíž nebudou zodpovězeny, je zbytečné jejich vkládání. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: