Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


agresivní senior

20.11.2013 | Ilona

Dobrý den , již 17 let žije manželovo matka s námi v rodinném domě .Je jí 83 let . Zemřel jí manžel a druhý syn , tak jsme ji vzali k sobě . Má samostatné bydlení se společným vchodem . Je to člověk nekomunikativní , nemá žádné přátele . Jsem s manželem od roku 1974 a vychovali jsme dvě děti .. Celou dobu poslouchám skryté nadávky a urážky na mojí osobu . Poslední měsíc se útoky na mojí osobu zhoršují a tchyně začíná být agresivní .. dnes mě napadla holí .. neustále nás podezírá z krádeže a pod. Je kardiak a má ještě další zdravotní problémy . Z tohot důvodu jsme nic neřešili a brali vše s nadhledem . Ted je situace taková , že už se bojíme co udělá , zapomíná jaký je den , nepamatuje si jména , naopak si pamatuje co bylo hodně dávno , dá se říci , že je vcelku soběstačná ale částečnou pomoc potřebuje a tu jí poskytujeme .. vše je ale špatně , a my nevíme co máme dělat , kam se případně obrátit o radu ... začala se zamykat a za dveřmi sprostě křičí sprosté nadávky na mojí osobu ... už opravdu nevíme jak dál .. prosím poradte. děkuji Nevoralová

Podívejte se na odpovědi pod vaším dotazem. Situace je velmi podobná


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: