Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


agresivní otec/slepy/

27.6.2011 | Ivana

Mám 70 otce,který je cca 8 let slepý,nejprve svůj stav zvládal,naučil se číst,psát na stroji,chodil na procházky,teď se z něho stává člověk,kterému nelze rozumět,hlavně je agresívní,zatím jen slovně,ale nadává pro naprosté maličkosti velmi sprostě všem,matce,zetovi,vnoučatům,nám,dcerám,nedá se s ním nikdy vyjít ,diskutovat,navštěva skončí většinou hádkou,křikem,pokud mám jet za ním,mám strach,co zas bude,jen jsem se chtěla zeptat,zda je normální,aby po takové době se jeho psychický stav takto zhoršil,je velmi vztahovačný,nevím,zda to souvisí pouze se slepotou,nebo se jedná o následný psychiatrický problém ,nevím si rady,matka ,která se o něho stará je naprosto vydeptaná,děkuji

Zkuste přes praktického lékaře vašeho otce směřovat vyšetření na psychiatrii.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: