Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


agresivní babička

22.3.2012 | Hanka

Dobrý den,máme doma babičku,která bydlí s námi v rodinném domku kde má k dispozici svůj byt.Bohužel celý život týrá celou rodinu a své blízké i se sousedy měla a má neustálé spory.Je jí 82 let je dle lékařů fyzicky zdravá,ale trpí bludy.Neustále volá policii,že ji někdo bouchá na okno,že jsme jí napadali,bouchá nám na dveře nadává a i nás bije holí.Dokonce vyhazovala naschvál pojistky v domě.Stěžuje si,že ji stříkame smardy do bytu.Když je třeba můj tatínek,který je také již v důchodu a má srdeční aritmii třeba v dílně tak ona ho napadne a začne na něj hrozně křičet nesmysly a sprostě u toho nadává.Mému manželovi dokonce minulý týden začala stříkat do očí spray.U toho křičela jak blázen..Dokonce vyhrožovala před policií,že dům zapálí.Byla hospitalizovaná pro TS medikamenty.Léčí se pro poruchu z bludy,ale léky neužívá a také už nechodí na psychiatrii..Včera dokonce v noci postavila velké zrcadlo k našim za dveře a bohužel druhý den ty dveře otevřela moje dcera/4 roky/ s mou neteří a zrcadlo jim spadlo na nohy a rozbilo se.Vůbec nevíme co s tím už máme dělat táhne se to už dlouho,ale jejím věkem je to horší a ona je agresivnější.Bojíme se,že může něco někomu něco udělat .Bohužel nás neposlouchá a k doktorovi ji nedostaneme.Prosím poraďte co se s tím dá dělat.Děkuji.

Zkuste se spojit s babiččiným ošetřujícím psychiatrem, výše uvedenou situaci mu popsat a domluvit se na dalším postupu. Případně by platilo to, co v odpovědi pro Petru z 27.2. 2012


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: