Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


93 let stary pan

21.3.2016 | ela

Dobrý den, starame se 4 roky o naseho souseda a pritele. zajistujeme mu uklid, nakup potravin, leku, 4-3 x tydne jidlo, doted nektere dny ohrival jidlo sam, veskere doprovody mimo domov atd. V poslednich dvou letech se jeho psychycky stav zacal zhorsovat. (po fyzicke strance da se rict, ze byl ok) mel ale 2 x otres mozku kvuli padu a od te doby, zacal se chovat uplne jinak - agresivne, podezirave - vsechny obvinuje v kradeze penez i veci - prilovala policii, je casto dezorientovany plete si dny, hodiny, vola v noci ze neco hleda ci ztratil... nekoliktart poustel plyn, az mu jej odpojily...po dalsim zachvatu kdy si rikal, ze ho chteji zabit, musla byt privolana zachranka, a nyni je umisten na psychyatrii. lekarka rekla ze jiz sam byt doma nemuze...ze i sam pro sebe je nebezpecny kdyz ma skraty a take, ze muze zpusobit v panelovem dome pozar.... zaridily bychom pro nej dum pro seniory, financne by se to take zvladlo, ma docela dobry duchod... ale on v zadnem pripade nechce. Nevim jak se stalo, ale pece o nej se stala nasi kazdodenni zalezitosti (jako vy snad i "povinnosti"), kdyz na zacatku jen obcas poprosil s necim vypomoct. Co dal? zadnou rodinu nema. Jak situaci resit aby byl byl umisten do domova s peci odborniku i bez jeho souhlasu ale pro jeho dobro. dekuji za rady.

Vzhledem k tomu, že je váš soused umístěn na psychiatrii, bylo by vhodně probrat současnou situaci a jeho budoucnost s jeho ošetřujícím lékařem, či spíše s tamější sociální pracovnicí. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: