Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


82 let

14.9.2014 | pospíšilová

Starám se o maminku 4.rokem.Je ležící po operaci krčku,je u ní demence. S péčí mi pomáhá charita. Nemá proleženiny. Teď jsem měla zánět v pravé ruce. Dostala jsem ortézu. Mamka musela do nemocnice.Po 14 dnech mi ji vrátili s vývodem moči do pytlíku. Napsali- ponechán PMK z důvodu retence moči. Je ztuhlá a pláče od bolestí,nemůžu ji řádně opatřit.Bojím se stolice - bere guttalax. Můžou tak postupovat?

Těžko posoudit na dálku, zda mohou takto postupovat. Problematika permanentního katetru, ať už při proplachu či výměně je provázena rizikem infekce. Proberte s jejím ošetřujícím lékařem jaké máte možnosti, už vzhledem k vašemu vlastnímu současnému postižení. Zvažte sama, co jste schopna zvládnout a kdy už vaše možnosti jsou vyčerpány.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: