Kde hledat informace, pomoc

Nevíte kam, na koho se obrátit, hledáte informaci, kontakt, pomoc? Pomocí odkazů lze najít téměř vše. Ať už se týká specializovaných časopisů, novin, nakladatelství nebo hledáte-li poradnu, adresář či praktickou pomoc nebo právní a sociálně právní informaci. Chcete najít laickou odbornou pomoc ve svépomocných skupinách nebo profesionální ve státních institucích? Hledáte rehabilitační pomůcky? Vše lze v odkazech najít. Včetné vzdělávání a pomoc ze strany zdravotnictví. Někdy sdružení, instituce atd. nejsou jednoznačně zařaditelné, zkuste se podívat i do podobných položek, co kdyby... Doporučujeme prohledat i naši Poradnu a pročíst sekci Vašich příběhů, i tam se může ukrývat odpověď na Váš dotaz.

Rehabilitační pomůcky

Život bez bariér

HORIZONT-NARE s.r.o. postupem doby se transformovala na společnost nabízející služby našim tělesně postiženým občanům, firma je nositelem označení "chráněné pracoviště".
Zaměstnáváme totiž ty, kteří řeší problematiku dotýkající se jich samotných a tím nejschopnějších nalézat optimální řešení problému.
Handicapovaní zákazníci, kteří využijí našich služeb mají právo obdržet dotaci na Odboru sociálních věcí příslušného Městského úřadu na zdvihací zařízení až do výše 100% a na rekonstrukci vybavení koupelen nebo toalet až do výše 70%.
Zajišťujeme prodej sanitárního zařízení jak ve standardním, tak i luxusním provedení. Pro naše handicapované občany též navíc : madla, sedátka, sanitární keramiku, sklápěcí zrcadla,
elektrické zvedáky do vany.
Telefon: zelená linka zdarma
Adresa: Sídlo firmy - Vodní 5/342 , 737 01 Český Těšín, Tel: 800 10 10 73 Email: horizont-nare@horizont-nare.com URL: http://www.horizont-nare.com/kontakty.htm
...

Zdravotni pomůcky

Prodejna, možnost půjčování mechanických skládacích vozíků, katalog, nabidka i repasovaných pomůcek

Adresa: Rybná 11/681, 110 00 Praha 1, Tel: 224819360 Email: info@zdravotni.cz, URL: http://www.zdravotni.cz/
...
...

Voziky pro život - elektrické skútry

Firma, která se zabývá prodejem elektrických skútrů pro seniory, tělesně handicapované a nemohoucí osoby.
info(zavináč)vozikyprozivot.cz
Adresa: Jasmínová 294, 533 72 Moravany u Pardubic Tel: 603 22 13 12 URL: http://www.vozikyprozivot.cz/content/6-o-nas
...

Vítejte v ARJO

Namáhavé zvedání, nesprávné pracovní techniky a stres jsou často součástí pracovního prostředí ošetřovatelského sektoru. V mnoha případech to vede k pracovním úrazům personálu spojených s vysokými náklady souvisejícími s pracovní neschopností a rehabilitací.
ARJO přispívá k nalezení správné odpovědi na tyto problémy poskytováním řešení, která zlepšují pracovní prostředí personálu a zvyšují kvalitu života starších a tělesně postižených lidí potřebujících péči.
Sortiment výrobků zahrnuje vany, řešení sprchování a hygieny jakož i pomůcky pro zvedání a přesuny, myčky toaletních mís, dezinfikátory a matrace pro léčbu a prevenci proleženin. ARJO poskytuje optimální řešení jakýchkoliv potřeb klientů a ošetřovatelů.
I chorobně obézní klienti mají právo, aby s nimi bylo zacházeno se stejným komfortem, důstojností, respektem a v soukromí tak, jako s ostatními klienty.

Adresa: Arjo Hospital Equipment. s.r.o., Hlinky 118, CZ-603 00 Brno Tel: +420 549 254 252 Email: arjo@arjo.cz URL: http://www.arjo.com/
...

Varitex

VARITEX se snaží dosáhnout nejvyšší možné odbornosti v oblasti komprese
– vývojem, výrobou a prodejem zdravotních kompresivních punčoch (podle evropských standardů) a dalších výrobků pro kompresivní terapii
Adresa: VARITEX, s.r.o.,Hrotovická 176, 674 01 Třebíč Tel: 568 840 994 Email: info@varitex.cz URL: http://www.varitex.cz/cz.htm
...

Trojkolky

Kde klasický bicykl nevyhovuje
Tříkolky Loped nabízejí východisko osobám vyššího věku, zdravotně postiženým, i těm, kdo potřebují převážet vetší náklady. Na přání lehčí převody nebo převodovka. Ta se svým rozsahem blíží převodům používaným u horských kol (MTB). Přitom může být vybavena protišlapací brzdou na kterou jsou starší lidé zvyklí.

Adresa: Loped, Karlštejnská 25, 252 17 Tachlovice Tel: 311 677 677 Email: loped@loped.cz URL: http://www.loped.cz
...

Teplo domova

Nabídka výrobků, které využívají jedinečných termo a hydroregulačních vlastností čisté ovčí vlny. Ovčí vlna Vás příjemně zahřeje, ale nezpotíte se. Vybavení i pro vozíčkáře na doma i na cesty, hygienická prostěradla a matracové chrániče...
Adresa: Vlasta Veselíková & M, Nová 856, 570 01 Litomyšl Tel: 461 612 579, 603 257 385 Email: info@teplodomova.cz URL: http://www.teplodomova.cz
...

Telefon - modrý

Poskytuje veškeré informace o kompletním sortimentu absorčních pomůcek, vzorky a brožury "Poradce", návod "Jak cvičit při inkontinenci"

Adresa: Hartmann-Rico a.s., Masarykovo nám. 77, 664 71 Veverská Bitýška Tel: 800 100 333 URL: http://www.hartmann-rico.cz
...

Společnost MEDICCO

Společnost MEDICCO jedna z největších společností v oboru kompenzačních pomůcek v České republice. MEDICCO s.r.o. je výhradním dovozcem zdravotnických a kompenzačních pomůcek nadnárodní společnosti Sunrise Medical. Naši nabídku dělíme do níže uvedených pěti aspektů. To je naše vize komplexnosti a naše nabídka… mobilita sezení zvedání a přesun domácí péče bezbariérovost
Pobočky: Plzeň - nově otevřeno!!! Brno - centrála, Praha, Přerov, Ostrava, Luže

Adresa: MEDICCO s.r.o, Netroufalky 3, 625 00 Brno Tel: 800 900 809 URL: http://www.medicco.cz/
...

Přepis mluvené řeči

Pražská organizační jednotka České unie neslyšících zajišťuje jako první v republice na některých svých akcích simultánní přepis mluvené řeči, který se promítá na plátno, takže lidé se sluchovým postižením ovládající češtinu rozumí, o čem se povídá. V rámci projektu, podporovaného Nadací Vodafone ČR, nabízí také dalším organizacím, že jim takový přepis může zabezpečit.
Mluvené slovo přepisuje přepisovatel/ka na počítači a záznam se ihned promítá na plátno, takže jej mohou sledovat všichni přítomní. V případě malé skupinky (například u soudu) je možné propojit notebook písaře s notebooky neslyšících.Kromě technických předpokladů (počítač, projektor, plátno) vyžaduje přepis písaře ovládajícího rychlé psaní a seznámeného se základními pravidly přepisu. Podrobněji jsou tato pravidla popsána na webu projektu na adrese www.prepis.cun.cz.


URL: http://www.helpnet.cz:80/aktualne/23303-3
...

Pronájem lůžek, matrací, příslušenství.

Možnost pronájmu lůžek pro domácí péči s protiproleženinovou matrací. Zapůjčení lůžka se může stát řešením pro dlouhodobě ležící osoby, lidem po operaci či dlouhodobě ležícím.
Firma vydává časopis, lze si stáhnout videoprezentaci produktů, či tištené výukové programy ke stažení např. pomoc při pohybu: Mobilizace - snadná a bezpečná mobilizace.
Adresa: Linet spol. s r.o, Želevčice 5, 274 01 Slaný Tel: +420 312 576 111 Email: info@linet.cz URL: http://www.linet.cz/zdravotnicka-technika/vyrobky?category=363
...

Prevence před onemocněními způsobenými déletrvajícím tlakem

Profesionální prevence před onemocněními způsobenými déletrvajícím tlakem, podložky a polohovadla zabraňují dekubitním vředům tím, že rovnoměrně rozkládají kolmý tlak, snižují tangenciální tlak a rozptylují teplo.
Jedná se o podložky hlavy, pro paže, lokty, nohy, paty, podložky polohovací atd.

Adresa: ACTION CB, Komenského 23,370 01 České Budějovice Email: actionpodlozky@cbox.cz URL: http://actionpodlozky.zde.cz/
...

Postranice u lůžka neomezující pohyb klientů

Otočná podél lůžka, ovládání na vnější straně, zároveň slouží jako madlo při pohybu z lehu do sedu, podpora při pohybu ze sedu do stoje, při vstávání může pomoci také el. ovládaný pohyb lůžka směrem nahoru, bezpečnostní mezery, barvy se dají sladit s barvou lůžka, vhodné nejen na lůžka SEZAME CZ ( je třeba vždy konzultovat)

Adresa: SEZAME CZ s.r.o., Erbenova 62, 703 00 Ostrava – Vítkovice Tel: .: 605 245 225 Email: radomsky@sezame.cz URL: http://www.sezame.cz
...

Pomůcky

Rehabilitační pomůcky svým vzhledem nemusí upozorňovat na handicap, mohou být velmi pěkné a mohou být pomáhat i v běžném životě komukoliv. Jsou - li chodítka a plošiny dobře vyřešeny, madla se nemusi vrtat....Od 1.7. 05 jsou některé výrobky v čiselniku VZP a pojišťovny na ně částečně přispívají.
Jedná se o výrobky zastoupení norské firmy TOPRO a německé ROTH, byly vystaveny na výstavě Pragomedica 04.
Adresa: SMC Radim Holba, Poličná 407, 757 01 Valašské Meziříčí Tel: 777 599 400 Email: holbaradim@seznam.cz
...

Pomocné ruce malpy kapucínské

Nezvyklé pomocnice pro postižené např. úrazem s následkem ochrnutím končetin (např. quadruparézy) - cvičené opičky (malpa kapucinská). V této funkci známe v našich podmínkách psa. V USA bostonská organizace Helping Hands, vyškolí ročně asi 20 malp. Opička byla vybraná pro vysokou inteligenci, bystrosti a schopnosti rychle si zvyknout si na nového majitele, příprava trvá 5-6 let v rodinách dobrovolníků. Malpy se dožívají asi 40 let.
www stránky jsou v angličtině, pro názornost je možno přehrát si video nahrávku
URL: http://www.helpinghandsmonkeys.org
...

Pomoc při inkontinenci

Společnost UNTRACO – od roku 1991 výhradní distributor dánské společnosti ABENA A/S - dodává na náš trh ucelený soubor savých pomůcek pro inkontinentní ABRI, speciální kosmetiku ABENA SKINCARE a celou řadu dalších zdravotnických pomůcek pro péči o pacienty (rukavice, podložky.). K produktům dodávaným firmou UNTRACO patří i další pomůcky a zařízení - např. polohovací stolky k lůžku "Krmík" atd..


Adresa: UNTRACO v.o.s., Slavíkova 6139, 708 00 Ostrava - Poruba Tel: +420 596 919 401 Email: abena@untraco.cz URL: http://www.abena.cz/
...

Polohovací vaky

Polohovací vak, jako prostředek zdravotnické techniky, nachází stále větší uplatnění jak u tělesně postižených osob, smyslově či mentálně postižených, tak také v zařízeních pečujících o seniory, speciálních školkách a školách, pedagogicko - psychologických poradnách, psychiatrických,neurologických a gynekologicko-porodnických odděleních nebo přímo na rehabilitačních odděleních nemocnic.
VYUŽITÍ např.:
-záchvatové stavy (epilepsie) - zabrání zranění, zmírní průběh záchvatu, ideální psychosomatická relaxace po záchvatu
-vhodný polohovací materiál - prevence dekubitů
-vhodná relaxační pomůcka
-pomáhá vytvářet pro klienta pocit jistoty a bezpečí (u zrakově postižených, při psychiatrických diagnozách a u osob mentálně retardovaných,autismu, apod)
-chronické vertebrogenní obtíže – napomáhá k uvolnění bolestivých spazmů
-díky tvárnosti vnitřní výplně je možno cíleně polohovat a fixovat (DMO, RS, myopatie, hydrocefalus, stavy po iktech atd.)
-široké využití u spastických paréz
-imobilizační prostředek - neklidní pacienti, psychiatrické diagnozy, Alzheimerova choroba a pod.

Adresa: J-Rehas, spol. s.r.o., Zengerova 4125, 430 03 Chomutov Tel: 474 686 973 Email: rehas@rehas.cz URL: http://www.rehas.cz
...

Kritéria přidělování koncentrátorů kyslíku a systémů s kapalným kyslíkem Heimox-mobil

Dlouhodobá domácí oxygenoterapie (DDOT) je určena pro nemocné s chronickou respirační insuficiencí vzniklou na podkladě plicních onemocnění, nejčastěji chronické obstrukční plicní nemocí (CHOPN), intersticiálních plicních procesů a dalších chorob. DDOT přináší u nemocných s CHOPN dle prospektivních studií prodloužení a zkvalitnění života. V České republice lze u těchto nemocných indikovat buď koncentrátor kyslíku nebo systém s kapalným kyslíkem Heimox. Indikujícím lékařem je vždy pneumoftizeolog, systém Heimox indikují krajská a fakultní pracoviště oboru TRN.

URL: http://www.vzp.cz/cms/internet/cz/Lekari/Informace-pro-praxi/Kriteria-pridelovani.html
...

Jak získat kompenzační pomůcky

Portál Helpnet byl rozšířen o novou samostatnou rubriku Pomůcky, která se člení na tři části. První informuje o pomůckách, na které lze získat příspěvek, druhá soustřeďuje odkazy na on-line katalogy a prodejny kompenzačních a rehabilitačních pomůcek a třetí poskytuje přehled o půjčovnách pomůcek. Uvítáme, upozorníte-li nás na další stránky, které by v rubrice neměly chybět.
URL: http://www.helpnet.cz/webmagazine/subcategories.asp?idk=230
...

Internetový obchod Medicia.cz

Vám přináší široký sortiment zboží zaměřený na Vaše zdraví a zdraví Vaší rodiny. Přinášíme Vám značky především českých výrobců zdravotních potřeb a zdravotní obuvi s důrazem na kvalitu a ohleduplnost vůči zdraví a životnímu prostředí. Náš sortiment zdravotních potřeb neustále aktualizujeme a doplňujeme, nenaleznete-li u nás zboží, které hledáte, neváhejte nás kontaktovat a zjistit možnosti jeho objednání.
Nabízíme rovněž služby podologické poradny s počítačovou diagnostikou vad nohou pro všechny zájemce o zdravou chůzi a obouvání do zdravotní obuvi. Provozovatelem internetového obchodu Medicia.cz je společnost Atlas Trade s.r.o., která působí na českém trhu již od roku 2001 a je významným distributorem a prodejcem farmaceutických a zdravotnických potřeb. Svým sortimentem se zaměřuje také na různé skupiny zákazníků, jako jsou diabetici, alergici a další specifické skupiny zájemců o naše zdravotnické potřeby a zdravotní obuv.


Adresa: Prodejna:Daliborova 15, 709 00 Ostrava – Mariánské Hory Tel: Tel.: +420 596 637 081 Email: obchod@medicia.cz URL: http://www.medicia.cz/kontakt/
...

Chrániče krčku stehenní kosti

Ochranné kalhotky/slipy v kombinaci s bočními chrániči proti nárazu chrání stehenní krček a přispívají ak k omezení rizika jeho poranění při pádu nebo nárazu. Boční chrániče z viskoelastické měkké pěny se zasouvají do bočních vnitřních kapes, tlumí nárazy,jsou lehké, vysoce komfortní jak pro tělesně aktivní tak i pro ležící osoby.
Adresa: APOS BRNO, Kotlanova 3, 628 00 Brno Tel: 541 217 820, 541 217 516 Email: obchod@aposbrno.cz URL: http://www.aposbrno.cz/
...

Horizont-nare s.r.o.

Firma má jako hlavní náplň činnosti komplexní řešení problémů s bezbariérovými přístupy do objektů. Zajišťuje i komplexní rekonstrukce např. koupelen i s instalací sanitárního vybavení. Díky zaměření zní firemní krédo : ŽIVOT BEZ BARIÉR
Handicapovaní zákazníci , kteří využijí našich služeb mají právo obdržet dotaci na Odboru sociálních věcí příslušného Městského úřadu na zdvihací zařízení až do výše 100% a na rekonstrukci vybavení koupelen nebo toalet až do výše 70%. Dále též vybavujeme soukromé i veřejné objekty zařízeními , které umožňují bezbariérový transport handicapovaných občanů, a to např. svislými nebo šikmými plošinami , apod...
Firma má v krajích své zástupce

Adresa: Vodní 5/342 , Český Těšín , 737 01 Tel: ZDARMA zelená linka 800 10 10 73 Email: horizont-nare@horizont-nare.com URL: http://www.horizont-nare.com/kontakty.htm
...

Homo humanus, katalog zdravotnich pomůcek

Server MediKatalog.cz je elektronickým veletrhem, který poskytuje vystavovatelům bezplatnou výstavní plochu pro prezentaci zdravotnických a kompenzačních pomůcek

Adresa: Jiráskova 4, 411 12 Čížkovice, Tel: 416 538088 Email: homo@humanus.cz URL: http://www.medikatalog.cz/
...

ELNAKO EU

výhradním dovozcem a prodejcem vozíků společnosti „Amigo Mobility International Inc“
Amigo Mobility International Inc:
•Založil v Bridgeportu (Michigan, USA) Allan R. Thieme roku 1968, kdy vyrobil první elektricky ovládaný vozík
•portfolio: devět druhů elektrických vozíků využívaných ve zdravotnictví (nemocnice, hospice, lůžková zařízení), obchodě (nákupní centra a obchodní řetězce), v institucích (úřady) a organizacích (domovy seniorů atd.), ale i v dopravě a k cestování
•nabízí variabilní možnosti speciálních úprav, např. Shabbat Modul
•roku 1970 - první elektrický nákupní košík, určený pro maloobchodní síť, od roku té doby se elektrické nákupní košíky a elektrické invalidní vozíky staly samozřejmostí v mnoha potravinových obchodních řetězcích, nákupních centrech, vládních institucích, ale i na veřejných místech jako jsou: knihovny, letiště, nemocnice, domovy seniorů, půjčovny kompenzačních pomůcek, úřady, prostě všude tam, kde respektují stáří jako přirozenou a smysluplnou část života!

Adresa: ELNAKO EU a.s., Plzeňská 452/167, 150 00 Praha-Praha 5 Tel: 602 330 404 Email: info@elnako.cz URL: http://elnako.cz/
...
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: