Kde hledat informace, pomoc

Nevíte kam, na koho se obrátit, hledáte informaci, kontakt, pomoc? Pomocí odkazů lze najít téměř vše. Ať už se týká specializovaných časopisů, novin, nakladatelství nebo hledáte-li poradnu, adresář či praktickou pomoc nebo právní a sociálně právní informaci. Chcete najít laickou odbornou pomoc ve svépomocných skupinách nebo profesionální ve státních institucích? Hledáte rehabilitační pomůcky? Vše lze v odkazech najít. Včetné vzdělávání a pomoc ze strany zdravotnictví. Někdy sdružení, instituce atd. nejsou jednoznačně zařaditelné, zkuste se podívat i do podobných položek, co kdyby... Doporučujeme prohledat i naši Poradnu a pročíst sekci Vašich příběhů, i tam se může ukrývat odpověď na Váš dotaz.

Praktická pomoc

Zůstaň fit

Mobilní asistence Zůstaň fit pomáhá, když:
•si děláte oprávněné starosti o své samostatné ale stárnoucí rodiče, příbuzné, sousedy… (umí řešit pády i vyšší zdravotní rizika)
•se staroušci sami začínají bát aktivního života
•potřebujete občas ulevit vlastní zodpovědnosti
info(zavinac)clevertech.cz

Adresa: CleverTech s.r.o., Studničkova 7, 128 00 Praha 2 Tel: (+420) 774 403 248 URL: http://www.zustanfit.cz/
...

Ztráty a nálezy v Praze

Ztráty a nálezy - ztracené předměty, i předměty z dopravních prostředků - nalezené věci zde zůstávají rok a poté se prostřednictvím bazarů prodávají, cizincům vrací věci na ambasády
otevřeno: po a st 8 - 17.30, út a čt 8 - 16, pá 8 - 14
polední přestávka 12.00 - 12.30


Adresa: Karoliny Světlé 5, 110 00 Praha 1 - Staré Město Tel: 224 235 085
...

zivot90.cz/201-tisnova-pece

Nonstop pomoc v krizových situacích. Pád * Nevolnost * Slabost * Přepadení * Strach ze samoty *
Tísňová péče Života 90 je komplexní sociální služba, jejímž hlavním cílem je ochránit zdraví a životy starších seniorů a zdravotně postižených lidí. Dodává svým klientům pocit bezpečí při každodenním životě, doma i venku. Pomáhá tak žít i ve vysokém věku plnohodnotně, beze strachu a ve vlastním prostředí.

Tel: 222 333 546 Email: zajemciosluzby@zivot90.cz URL: http://www.zivot90.cz/201-tisnova-pece
...

Zelená hvězda

Nově zřízené informační centrum na bezplatné lince Vám umožňuje získat požadované informace zdarma a okamžitě.
Zkušená sestra Vám pomůže řešit potíže v následujících oblastech:
• stomické pomůcky
• pomůcky pro inkontinenci
• dezinfekční a hygienické pomůcky
• pomůcky pro hojení chronických ran
• zásobování a zasílání

800 331 131 - ZELENÁ LINKA


Adresa: B. Braun Medical s.r.o., Cigánkova 1861, 148 00 Praha 4 Tel: +420-271 091 111 Email: info@bbraun.cz URL: http://www.zelenahvezda.cz, http://www.bbraun.cz
...

Záchranná služba

10 kroků pro život aneb kdybyste všechno zapomněli...(Ty nejzásadnější zásady první pomoci v život bezprostředně ohrožujících stavech)
http://www.zachrannasluzba.cz/propacienty/desatero.htm

URL: http://www.zachrannasluzba.cz/propacienty/pro_pacienty.htm
...

Volná lůžka pro klienty s Alzheimerovou nemocí

Nabízí domov se zvláštním režimem v Kouřimi.
Domov nabízí 24hodinový zdravotnický dohled, rehabilitaci a ergoterapii. Platba pobytu: výše důchodového výměru+ příspěvek na péči. Další informace Vám poskytneme telefonicky či e-mailem. Preferujeme osobní schůzku v Domově
Tel: 321 784201 Email: socialni@ghelp.cz URL: http://www.helpnet.cz/aktualne/oznameni-pozvanky/31601-3
...

Vítejte na utulekmodrany.eu

Jsme azyl pro týrané a opuštěné psy Jaroslavy Kladivové. Oproti klasickým útulkům, zde pejsci žijí volně v domácím prostředí
Adresa: U soutoku 10, Praha 4, 143 00 Tel: 603 932 930 - p. Kladivová Email: utulekmodrany@gmail.com URL: http://www.utulekmodrany.eu/index.php/kontakt
...

Videoseriál s fyzioterapeutickým cvičením pro skupinu 60+

Videoseriál má 12 dvacetiminutových dílů. /Doc. MUDr.Kalvach, E.Novotná/ Ukazuje, jak účnně procvičovat jednotlivé části těla tak, aby nic nebolelo a zároveň se preventivně omezila zdravotní rizika u této cílové skupiny.
URL: http://www.seniorum.cz/zdravi
...

VIALIN - Společnost pro aktivní sociální integraci

O co usilujeme:
Kvalitní život pro zdravotně a sociálně handicapované lidi. Posílení oprávněné sebedůvěry a soběstačnosti.Sociální integrace - společenské sebeuplatnění. Profesní seberealizace - pracovní sebeuplatnění. Zlepšení zdravotního stavu - zvýšení fyzické kondice. Posílení vůle k životu - zvýšení psychické odolnosti. Zachování a ochrana práv a lidské důstojnosti.
Vzdělávací a rekondiční pobyty Vojkovice.
Jakou cestou jdeme: Aktuálně! Připravili jsme pro Vás jarní terminy vzdělávacích pobytů. Tyto pobyty jsou s mimořádnou 50% slevou.
Parta dobrých přátel - společenská integrace. Vzájemná pomoc a podpora v čase životních zkoušek. Jasná koncepce společenského a pracovního uplatnění. Ovládnutí moderní výpočetní a komunikační techniky. Dosažení orientace v sociálním a pracovním právu. Fyzická rekondice a rehabilitace. Psychická rekondice - relaxační cvičení.

Adresa: Vialin, o.s., 362 73 Vojkovice Čp. 65 Tel: 353 942 388 URL: http://www.vialin.cz
...

Větší šance

Přesvědčte se sami o přínosech Evropského sociálního fondu v České republice, konkrétně Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, v rubrice Realizované projekty. Finanční pomoc z OP LZZ je určena projektům, které různými způsoby odstraňují bariéry na trhu práce – ať už vytvářejí nová pracovní místa, zvyšují kvalifikaci zaměstnanců, umožňují začlenění znevýhodněných skupin obyvatel či lidí s hendikepem do společnosti a na trh práce. Účastníky projektů jsou lidé, kterým se ne vlastní vinou nedaří sehnat práci, nebo naopak lidé, kteří jsou ohroženi ztrátou zaměstnání.
URL: http://www.vetsisance.cz/cz/
...

Útulek pro opuštěná zvířata a odchyt

K převzetí psa potřebuje zájemce, který musí být starší 18ti let, platný občanský průkaz s trvalým bydlištěm v České republice. Zvířata jsou prohlédnuta veterinářem a očkována proti psince, hepatitidě, parvoviróze, vzteklině a jsou odčervena proti vnitřním cizopasníkům (škrkavkám a tasemnicím).
Nový majitel za psa neplatí, pouze uhradí kompletní očkování a odčervení ve výši 250,- Kč. Na oplátku za to, že dává nový domov je osvobozen na dva roky od poplatků ze psa.
Kočky- jsou vakcinovány proti základním kočičím nemocím a vzteklině, jsou odblešeny
Nový majitel - za kočku neplatí, pouze uhradí kompletní očkování, odčervení a veterinární prohlídku.

Pavilon psů má sídlo v Troji, kočky v Měcholupech
Od ledna 2005 byla rozšířena činnost odchytové služby i o veterinární asanaci, která zajišťuje svoz uhynulých zvířat ze zájmových chovů nalezených na území hl. m. Prahy.


Adresa: V Zámcích 56, 180 00 Praha 8 Trója, Dolnoměcholupská 58/27, Praha 10 Tel: 233 554 242, 283 011 711 URL: http://www.upozpraha.cz/
...

Unie pečujicich

Unie pečujících vznikla jako odpověď na obtížnou situaci, v níž se ocitá značná část z rodinných a jiných neformálních pečujících, kteří se dlouhodobě a intenzivně starají o blízkého člověka ze svého okolí. Bez rodinné péče by se systém sociální péče v ČR neobešel.

Adresa: POŠTOVNÍ ADRESA:Kartouzská 587/14, 612 00 Brno Tel: 720 512 276 Email: fucik.leos@uniepecujicich.info URL: http://www.uniepecujicich.cz
...

Tyfloservis

Ztráta nebo vážné oslabení zraku způsobí v životě člověka mnoho změn. Je ztíženo zvládání jinak běžných každodenních úkonů, ohroženo zaměstnání, mnohým zálibám a koníčkům se lze jen těžko věnovat. Vztahy v rodině, k přátelům a ostatním lidem jsou vystaveny větším nárokům. V takové chvíli je potřebná pomoc, neboť mnohé lze úspěšně zvládnout. Jedním z možných řešení je využít služeb Tyfloservisu.

Adresa: Krakovská 21, 110 00 Praha 1, Tel: 221 462 366 Email: centrum@tyfloservis.cz URL: http://www.tyfloservis.cz
...

Trialog - brněnský institut rozvoje občanské společnosti

Poslání občanské poradny:
Občanská poradna poskytuje rady, informace a pomoc všem, kteří se ocitli v obtížné životní situaci. Je nezávislým místem bezplatné, důvěrné a nestranné pomoci, provází občany při jejich obtížích, nabízí pomoc při jednání s úřady a zprostředkovává kontakt s dalšími odborníky.
Poradna spolupracuje s externími konzultanty, především v oblasti právní, je cvičným sociálním pracovištěm a do její činnosti jsou zapojeni také dobrovolní spolupracovníci.

Adresa: Orlí 20, 602 00 Brno Tel: 542 221 499 Email: op@trialog-brno.cz URL: http://www.trialog-brno.cz/
...

TopHelp Care, Brno - venkov

zajišťuje:
zdravotní domácí péči i obecné pečovatelské služby v sociálním zázemí klienta
půjčování a prodej zdravotních pomůcek pro seniory a hendikepované
poradenství při výběru zdravotních pomůcek optimálních pro klientův zdravotní stav pomoc při financování zdravotních pomůcek, jednání se sociálním úřadem, s nadačními fondy i se zdravotními pojišťovnami
dodávku produktů ulehčujících každodenní život seniorům a hendikepovaným jak doma, tak i ve specializovaných zdravotních, lázeňských a sociálních zařízeních, jako např. výtahů a invalidních plošin , bezbariérových řešení vstupů do objektů, bytů, koupelen apod., nerezových bazénů , elektrických vozíků a skútrů
Adresa: TopHelp s.r.o., Rozdrojovice 310, 664 34 Rozdrojovice Tel: 777 710 264 Email: info@tophelp.cz URL: http://www.tophelp.cz
...

Terapie závislostí v soukromém sanatoriu

V r. 2010 byl otevřen Dům Moniky Plocové v Praze Malešicích, u nás první soukromé, nestátní sanatorium, které už prokázalo překvapivě dobré výsledky. (www.monikaplocova.cz). Z šedesátky jeho loňských klientů 46,7 % v současné době abstinuje.
Mgr. Monika Plocová, zakladatelka a ředitelka sanatoria, říká „Na základě vlastních zkušeností a modelu zahraniční léčby jsem vytvořila speciální intenzivní terapeutický program pro překonání závislosti v délce 33 dní, který společně s navazujícím intenzivním programem následné péče směřuje člověka ke stabilní a trvalé změně osobnosti, kde už návyková látka nebude mít své místo. Dům Moniky Plocové cílí své intenzivní programy i poradenství komplexně na celou rodinu, tedy klienty spoluzávislé a DDA (dospělé dětí alkoholiků). V rámci terapeutické a poradenské péče vždy preferuji osobní a lidský přístup ke svým klientům, který je založený na vlastním příkladu, odborné kvalifikaci a zkušenostech terapeutů.“


Adresa: Dům Moniky Plocové, Rektorská 50/52, Praha 10 - Malešice Tel: +420 775 955 004 Email: mplocova@seznam.cz URL: http://www.monikaplocova.cz
...

TERAPEUTICKÉ CENTRUM MODRÉ DVEŘE

Cíle sdružení
•podpora všech forem zdraví s nejvyšším důrazem na zdraví duševní
•podpora destigmatizace osob s handicapem různých forem ( například propojováním aktivit pro osoby zdravé a handicapované)
•pořádat různé kulturní, sportovní a společenské akce pro děti, mládež, dospělé i seniory, dále pak volnočasové aktivity pro děti, mládež, dospělé i seniory
•vykonávat prevenci sociálně patologických jevů, poskytovat sociální služby, služby klinického psychologa a psychologické a psychoterapeutické služby pro veřejnost

Adresa: Terapeutické centrum Modré dveře náměstí Smiřických 39, Kostelec nad Černými lesy Tel: 321 678 474 Email: modredvere@modredvere.cz URL: http://www.modredvere.cz/
...

Systém tísňového volání pro občany Prahy 1

Středisko sociálních služeb pro občany Prahy 1 zřídilo bezplatnou pomoc v případě krizové situace, jako je například zhoršení zdravotního stavu, nevolnost, pád. Poskytuje nepřetržitou službu 24 hodin denně. Přivolá záchrannou službu, policíí, hasiče, zajišťuje pomoc v případě havarie v bytě. Poskytuje rovněž bezplatně sociálně právní pomoc a poradenství.
K zavedeni služby je nutná pevná telefonní linka.

Adresa: Palackého 5, 110 00 Praha 1, vchod E Tel: 224 948 465
...

Svaz postižených civilizačními chorobami v ČR

Zajišťuje:
rekondiční pobyty pro dospělé, kardiaky, respiriky, diabetiky, postižené roztroušenou sklerózou, onkologickýcm onemocněním, dialyzované pacienty, postižené únavovým syndromem, vertebrogenním onemocněním.
Odborné kursy a semináře, specifické rehabilitační cvičení, vydávání časopisu Reviva, Roska, Kontakt.

Adresa: SPCCH v ČR, Karlínské náměstí č. 12, 186 03 PRAHA 8 - Karlín Tel: 224 81 59 13 Email: samalova.spcchcr@braillnet.cz URL: http://www.sweb.cz/spcchcr/
...

Společnost přátel žehu

Občanské sdružení s celostátní působností. Z členského příspěvku se hradí např. kremační rakev s vybavením, obstarání všech písemných náležitostí pro pohřeb žehem, převoz rakve se zemřelým do krematoria nejbližšího místu úmrtí, zpopelnění, urnu a vložení zpopelněných ostatků do ní, hudební vložku, občanského řečníka nebo duchovního, uložení zpopelněných ostatků do hrobového místa, za předpokladu, že místo je v době ukládání proplaceno. Nehradí se převoz zemřelého z místa úmrtí v cizině k hranicím z České republiky, úmrtní oznámení a květinové dary.

Adresa: Revoluční 24, 110 00 Praha 1, Tel: 222 315 961
...

Společnost pro sociální rehabilitaci občanů se zdravotním postižením

Cílem činnosti občanského sdružení PROSAZ je sociální rehabilitace osob se zdravotním postižením, obhajoba jejich právem chráněných zájmů, realizace programů přispívajících ke společenské integraci občanů se zdravotním postižením.
Svou činnost může rozdělit na čtyři hlavní oblasti. Oblast volného času, oblast poradenskou, oblast zaměstnávání zdravotně postižených občanů a oblast vzdělávací.


Adresa: Prosaz, Kodynova 2526, 158 00 Praha 5 Tel: 251 614 469 Email: prosaz@prosaz.cz URL: http://www.prosaz.cz/kontakty.htm
...

SOScentrum

Pracovišti Diakonie ČCE - Středisko křesťanské pomoci v Praze, nabízíme první pomoc v životních situacích, kdy si už nevíte rady!
např.: Program pro osoby s násilným chováním ve vztazích
Cílem projektu je pomoc pachatelům domácího násilí ke změně jejich chování, zlepšení partnerské a rodinné komunikace a osvojení si řešení konfliktů nenásilnou formou.
Pokud chceme zastavit domácí násilí, je třeba pracovat nejen s obětí, ale i pachatelem.


Adresa: SOS centrum Belgická 22, Praha 2, 120 00 Tel: 728 047 416 Email: sos@diakoniecce.cz URL: http://www.soscentrum.cz/nasili.htm
...

Societa o.p.s.

Přeprava osob se zdravotním postižením, držitelů průkazek TP, ZTP a ZTP-P a osob imobilních.
Zajišťování a podporování pracovního a profesního zařazení občanů se zdravotním postižením do pracovního a osobního života
zelená linka 800 141 756
Adresa: U Dvojdomů 1500/1, 102 00 Praha 10 Tel: 722 166 799 Email: dispecink@societa.cz URL: http://www.societa.cz/kontakt-societa.php
...

Sociální pomoc

od 1.1.2006
Pokud jste si uvědomili, že na přídavky máte už nějakou dobu nárok, můžete o ně zažádat za poslední tři měsíce zpětně.
Lidé starší 70 l., kteří žijí sami, mohou získat příspěvek na telefon až 190 korun měsíčně.
Zdravotně postižení lidé, kteří pobírají příspěvek na provoz motorového vozidla, budou dostávat ročně o 776 korun více. Ti, kdo mají příspěvek na individuální dopravu, si polepší o 500 korun.

Nárok na sociální dávky si můžete ověřit na mnoha internetových kalkulačkách. Viz níže
URL: http://portal.mpsv.cz/ssp/davky_ssp
...

Sociální firma Ergones

ERGONES se představuje: doplňková činnost TyfloCentra Olomouc

Ergones se zapojil do projektu Senior Pas
Poskytuje slevy na mobilní telefony pro seniory, přepravu seniorů, úklid domácnosti, služby hodinového manžela, výuku cizích jazyků.
Sociální firma Ergones, kterou zřizuje TyfloCentrum Olomouc, o.p.s., nabízí celou řadu služeb pro zdravotně znevýhodněné a seniory v Olomouci a okolí. V rámci zlepšování a dostupnosti našich služeb jsme se zapojili do nově vzniklého slevového systému Senior Pas.
Senior Pas si mohou bezplatně pořídit lidé z Olomouckého kraje, kterým je více jak 55 let. Získají tak pěti až padesáti procentní slevy v oblasti služeb, lázeňství, wellness, cestování, vzdělávání, ale také v lékárnách či při spotřebních nákupech.
Adresa: http://ergones.cz/o-firme---letacek/ URL: http://www.helpnet.cz/aktualne/oznameni-pozvanky/60529-3
...

Služba tísňové péče - GRIFFIN MEDICAL ALARM

Služba tísňové péče, která pomáhá snižovat zdravotní a bezpečnostní rizika seniorů, osob osamělých, handicapovaných a ostatních kteří potřebují péčí, kontrolu nebo dohled.
Základem je jednoduché elektronické zařízení, které Vám umožní okamžité spojení s dohledovým centrem MEDICAL ALARM Na centrální jednotku lze bezdrátově připojit až 35 různých zařízení jako je detektor pádů, dávkovač léků, detektor epileptických záchvatů…. a další podle Vašich potřeb.
Adresa: Griffin Medical Alarm, s.r.o., Pod Markétou 87, 104 00 Praha 10 - Hájek Tel: +420 267 713 117 URL: http://www.medicalalarm.cz/cz/kontakty
...

Slevy pro seniory

Užívejte si se SENIOR PASem!
SENIOR PASY jsou unikátním projektem, který vznikl na podporu obyvatelstva s věkem od 55 let. Zapojení do projektu je ZDARMA!
Projekt přináší ucelený a jednotný systém slev na výrobky a služby poskytovaný držitelům karet SENIOR PAS.
Nabízené slevy ve výši 5 – 50% jsou primárně zaměřeny na zdravotnictví, lázeňství, wellness, cestování, stravování, ubytování, vzdělání, muzea, galerie, ale i spotřební nákupy.
Adresa: Senior Pas, Mendlovo nám. 1a, 60300 Brno URL: http://www.seniorpasy.cz/
...

SINGLEWAY

Provozujeme seznamku handicapovaných, jejich rodičů a příznivců včetně bazaru kompenzačních pomůcek.Seznamku provozujeme elektronickou cestou – mailem a běžnou korespondencí (poštou). Připravujeme internetovou formu této seznamky.
mfirytova@singleway.eu

Adresa: Mgr. Miroslava Firytová, Svojsíkova 753/22, Nový Bor 473 01 Tel: (+420) 728 776 077 URL: http://www.singleway.eu/
...

Senioři komunikují

Nadační fond manželů Livie a Václava Klausových se vedle aktivit ve prospěch dětí a dospívající mládeže zabývá i problémy, které se týkají dnešních i budoucích seniorů. Proto nadační fond vytvořil nový projekt s názvem "Senioři komunikují".
Cílem tohoto projektu je podpora vzdělávání seniorů v oblasti ovládání a užívání osobních počítačů, mobilních telefonů a platebních karet. Projekt je zaměřen především na tu skupinu našich seniorů, která doposud neměla příležitost se se zmíněnými moderními komunikačními prostředky blíže seznámit a alespoň v základních funkcích se je naučit ovládat. Nadační fond by rád přispěl k překonání tohoto handicapu, kterým by budoucí generace seniorů už neměly být tolik poznamenány.
Pro zabezpečení nového projektu vyhlašuje nadační fond nyní výběrové řízení, na jehož základě budou v jednotlivých regionech České republiky vybráni realizátoři kurzů. Se zahájením těchto kurzů se počítá od června roku 2007.
Bližší na uvedených www stránkách
Uzávěrka pro příjem žádostí je 28. února 2007.
Adresa: Nadační fond manželů Livie a Václava Klausových, 119 08 Praha 1 - Hrad Tel: Tel./Fax: 224 37 21 96 Email: info@nadacnifondklausovych.cz URL: http://www.nadacnifondklausovych.cz/projekty/seniori-komunikuji.asp
...

Senior Help s.r.o.

Klientem hrazené společenské akce - poskytování společenských a aktivizačních (nikoli sociálních) služeb pro seniory. Služby pomáhají jak seniorům, tak – a to zejména – rodinám seniorů, tedy jejich dětem a vnoučatům.

info(zavináč)senior-help.cz
Adresa: Senior Help s.r.o., Přípotoční 1528/2, 101 00 Praha 10 Tel: Iveta Luxová, tel: 603 852 715 URL: http://www.senior-help.cz/kontakty
...

Rozšíření služeb Stacionáře sv. Anežky v Berouně

Rozšíření nedostatkových sociálních služeb pro seniory na Berounsku
Stacionář svaté Anežky pro seniory v Berouně rozšiřuje od 25. srpna 2008 své služby. Senioři a zdravotně postižení mohou využívat službu 24 hodin denně.
http://www.charita-beroun.cz/index.php?id_polozky=6&strana=

Adresa: Stacionář svaté Anežky pro seniory v Berouně, Pražská 108, Beroun 3 – Závodí Tel: 311 613 612 Email: hanaf.fchberoun@seznam.cz URL: http://www.charita-beroun.cz/
...

Rehabilitační léčba funkčních poruch pánevního dna

Inkontinence - mezioborový problém - mezioborový přístup. Stránky věnované především stresové inkontinenci.
Adresa: MUDr.Jana Vlková, Klinika Rehabilitace FN Motol, V Úvalu 84, 150 00 Praha 5 Email: jxkuc@seznam.cz URL: http://www.zenskapanev.cz/
...

Předávání rodičovských či babičkovských (dědečkovských) zkušeností

Dokážete najít ve svém životě pár hodin týdně, které chcete věnovat někomu, kdo to potřebuje? Máte zkušenost s rodičovstvím a dokážete si představit, že ne každý zvládne tuto roli, tak dobře jako Vy? Chcete být dobrolníkem? Člověkem, který není profesionál, ale dokáže naslouchat a chvíli být s někým, kdo potřebuje podporu z různých důvodů a v různých oblastech (chod domácnosti, péče o dítě, volný čas). Dobrovolníkem může být každy, kdo dovršil 21let a má rodičovskou zkušenost. Důležití jsou babičky a dědečkové, kteří mají bohaté zkušenost a využijí a poskytnout svůj čas druhým.

Adresa: Marcela Jarošová, Občanské sdružení HOSt Home-Start Česká republika, Hviezdoslavova 519, 149 00 Praha 11 - Háje Tel: 777 16 12 76 Email: jarosova@hostcz.org URL: http://www.hostcz.org
...

První mobil určený primárně pro seniory v prodeji od prvního listopadu 2008

Od prvního listopadu bude zařízení prodávat Telefónica O2. Nedotovaný přístroj bude stát 3 495 korun.
V ruce jsme měli černou variantu Emporia Life. Je to vysouvák s rozměry 112 × 55 × 26 milimetrů, určený pro pásma GSM 900/1 800 MHz. Hmotnost je docela vysoká, svou babičku bych 155 gramů na krku celý den nosit nenechal. Do jisté míry je to způsobeno možností napájet telefon místo přibaleného 1 000 mAh akumulátoru i třemi klasickými AAA bateriemi. S původní lithium-iontovou baterií by měl Life vydržet v pohotovosti 200 hodin, doba hovoru nepřekročí 180 minut.
Stříbrná varianta
Displej je obrovský (2,7 palce) monochromatický a oranžově podsvícený. Rozlišení má hodnotou 160 × 128 pixelů. V pohotovostním stavu se na displeji zobrazuje přímo telefonní seznam. Podstatnou položkou ve výbavě je velké červené tlačítko na zádech mobilu. Jeho stiskem se vytočí až pět předem uložených čísel (třeba členové rodiny nebo lékař), začne blikat výstražná LED a houkat poplašný signál. Jakmile volaný hovor přijme, uslyší právě ono „volání o pomoc“.
Adresář pojme dvě stovky čísel, paměť pro textové zprávy čítá padesát míst. Do zprávy SMS se dá zálohovat také veškeré aktuální nastavení telefonu. Podle údajů výrobce se dá telefonní seznam modelu Life spravovat vzdáleně přes SMS. Při příchozím hovoru začne blikat zelené tlačítko pro přijetí, takže babička ví, co zmáčknout. Nechybí hlasité handsfree. Na výběr je dále z pěti druhů zvonění, do výbavy se počítá i extrémně silný vibrační motorek a mnohem hlasitější vyzvánění i sluchátko, než na jaké jsme zvyklí z běžných mobilů.
URL: http://www.novinky.cz/clanek/152922-do-ceska-miri-obri-mobil-pro-seniory.html
...

ProVida, s.r.o.

Potřebujete nutně někoho, kdo by se postaral o Vašeho blízkého, který potřebuje stálou pomoc, péči a dohled?
Agentura ProVida vám obstará dlouhodobou pomoc ve formě dostupné domácí péče, kterou vám poskytnou zkušení asistenti/pečovatelé ze zahraničí.


Adresa: ProVida, s.r.o. , Mánesova 64, 120 00 Praha 2 Tel: +420 739 429 388 URL: http://www.pro-vida.cz/
...

Protiskluzové návleky na obuv - nesmeky

Pády na ledě způsobují často velmi závažná poranění a to nejenom seniorům, ale i mladým lidem. Bohužel nejčastějším a přitom velmi nebezpečným úrazem jsou zlomeniny a to včetně obávané zlomeniny krčku kyčelního kloubu. Tato poranění mohou zcela nečekaně a naráz změnit celý Váš další život! Podle statistik pouze přibližně polovina starších lidí se dokáže z tohoto úrazu vyléčit natolik, aby se mohla vrátit k předchozímu, nezávislému způsobu života!
Nový pomocník pro:
hasiče, záchranáře a policisty, seniory, turisty a sportovce, pracovníky údržby a správy silnic, řidiče zásobování i soukromých vozidel, pracovníky údržby ledových ploch zimních stadionů, železničáře, posunovače, poštovní doručovatele, myslivce, rybáře a pracovníky lesní údržby, pracovníky komunálních služeb, pracovníky telekomunikačních společností,
pracovníky chladíren a mrazíren.

Adresa: CZ BMI, s.r.o. Havlíčkova 260, 280 02 Kolín 2 Tel: 321 761 014 Email: czbmi@czbmi.cz URL: http://www.naled.cz
...

projekt Zrcadlová pomoc

Profesionální pomocníci
Obecně prospěšná společnost Muži a ženy nabízí síť porfesionálních pomocníků po celé ČR (kromě Prahy), kteří pomáhají zejména seniorům a lidem se zdravotním postižením v nejrůznějších sociálních i osobních záležitostech. Jsou milými společníky, kteří zařídí všechno, co je potřeba, případně poradí, kde sehnat jinou pomoc.

Adresa: Muži a ženy, o.p.s., Zípecká 749/2, 250 01 Brandýs nad Labem-St. Boleslav Tel: +420-775-563-611 Email: kefurtova@muziazeny.cz URL: http://www.muziazeny.cz/cs/article/?catID=8
...

ProDeep

Občanské sdružení ProDeep, o.s. vytváří podmínky pro běžný způsob života lidí se zdravotním postižením prostřednictvím integračních aktivit, spočívající ve vzdělávacích, školících a sociálních službách, kterými naplňujeme pracovní, společenské, kulturní a jiné potřeby zdravotně handicapovaných osob.
Adresa: ProDeep, o.s., Antonína Navrátila 13, Boskovice 680 01 Tel: +420 516 453 Email: info@prodeep.cz URL: http://www.prodeep.cz/viewpage.php?page_id=5
...

Preventivní prohlídky

ženy 50+
Stále pokračují preventivní prohlídky u praktického lékaře (jednou za dva roky), preventivní prohlídky u stomatologa (dvakrát do roka), gynekologické prohlídky (jednou za rok).

Nezapomínejte také na mamografické vyšetření (každé dva roky), orientační chemické vyšetření moče (každé dva roky), kontrolu hladiny cukru v krvi (každé dva roky) a vyšetření EKG (každé čtyři roky)!

Harmonogram péče
od 19 let a dále každé dva roky preventivní prohlídka u praktického lékaře
dvakrát ročně stomatologické vyšetření
jedenkrát ročně preventivní gynekologická prohlídka
každé dva roky mamografické vyšetření
od 50 do 55 let jednou za rok test okultního krvácení ve stolici – TOKS
od 55 let jednou za dva roky test okultního krvácení ve stolici – TOKS
od 55 let a dále každých deset let endoskopické vyšetření střev (jako druhá varianta k TOKS)
v 60 letech vyšetření cholesterolu a tukových látek v krvi

u mužů je harmonogram /bez gynekologického vyšetření/ stejný


URL: http://www.vzp.cz/klienti/programy-prevence/preventivni-prohlidky/preventivni-prohlidky-zeny-50-a-starsi
...

Prevence kriminality

Doporučení pro ženy a seniory
Sám (a) doma, Jak ochránit své cennosti, Jak se chovat bezpečně na ulici, Když už se něco stane, I senioři mohou pomáhat
Neznámý za dveřmi - rady pro seniory, Jak přežít loupežné přepadení, Jak se má zachovat žena, je-li přepadena, Obtěžování po telefonu


Adresa: Ministerstvo vnitra ČR, Nad Štolou 3, 170 34 Praha 7, Tel: 974 832 803, Email: media@mvcr.cz URL: http://www.mvcr.cz/prevence/obcanum/rady/obecne/zen_sen.html
...

Práce na dálku

Portál Práce na dálku www.pracenadalku.cz se bude věnuje propagaci a podpoře Práce na dálku
a slaďování rodinného a pracovního života. Tisková zpráva je zde:
http://www.pracenadalku.cz/o-portalu/tiskove-zpravy/spusteni-portalu-prace-na-dalku-a-centra
V této souvislosti nabízíme bezplatné webináře (online semináře pořádané přes internet,
více o webinářích zde: http://webinare.cz/o-webinarich.aspx ) a workshopy.

Adresa: Poradenské centrum pro práci na dálku, Máchova 30, Nový Jičín (modrá budova vedle Med Centra) Tel: +420 725 210 053 Email: info@pracenadalku.cz URL: http://www.pracenadalku.cz
...

Poslání Právě teď o.p.s.

Snaha o změnu vnímání problematiky stárnutí. Tato problematika se týká každého z nás - PRÁVĚ TEĎ!
Zajišťovat a iniciovat aktivity směřující ke vzdělávání směrem k vlastnímu stáří
Vzdělávání jednotlivců, firemní vzdělávání
Využití moderních technologií pro účely vzdělávání
Zajišťovat a iniciovat aktivity směřující k certifikaci dobrovolníků a koordinace jejich práce
Poskytování odborných společenských a aktivizačních služeb
Spolupráce s dalšími subjekty, spolupráce na společných projektech
Mezigenerační solidarita v praxi

info(zavináč)prave-ted-ops.cz

Adresa: Právě teď! o.p.s , Fugnerovo náměstí 1808/3, 120 00 Praha 2 Tel: 603 852 715 URL: http://praveted3.webnode.cz/
...

Poradna při finanční tísni

Nezisková, nestátní a nekomerční obecně prospěšná společnost. Všechny naše služby jsou zdarma, nenabízíme žádné služby za úplatu. Poskytujeme bezplatné poradenství spotřebitelům, a to zejména v situaci, kdy v důsledku změny své životní situace nemohou řádně platit své dluhy. Rovněž se snažíme poradit lidem, jak se lze zadlužit zodpovědně, a tím předejít problémům s řádným a včasným splácením dluhů.
poradna@financnitisen.cz
Adresa: Americká 22, 120 00 Praha 2 Tel: (+420) 222 922 240 URL: http://www.financnitisen.cz/kontakt_praha.php
...

Pomoc s úklidem v Praze

Firma CDV poskytuje komplexní služby v oblasti úklidu pro všechny typy zákazníků. Výhodou služeb CDV služby je schopnost vyhovět požadavkům na úklidové práce v malém objemu, ale i požadavkům na úklid v objemu desítek tisíc metrů čtverečních.
Provádí venkovní úklidy, úklidy obytných domů, úklidy administrativních budov, úklidy bytů a speciální úklidy.
Telefonní linka "Dispečink závad v čistototě a schůdnosti" 800 182 573
Adresa: CDV služby, s.r.o., "Anděl City", Radlická 3185/1c, 150 00, Praha 5 Tel: +420 257 328 194 Email: info@cdvcz.com URL: http:///www.cdvcz.com/cz/kontakty.html
...

Pohoda - společnost pro normální život lidí s postižením

Slouží
1. dospělým lidem s mentálním (od lehkého až po velmi těžké a hluboké) a vícečetným postižením (dříve tzv. "kombinované vady"). Jde zpravidla o mentální handicap, který je komplikován ještě dalším postižením nebo nemocí. Bývá přidruženo postižení tělesné (dětská mozková obrna, postižení končetin a jejich funkce), smyslové (sluchové, zrakové), autismus, postižení řeči, srdeční vady, těžší hemofilie, ale i psychiatrické diagnózy.
2. rodinám, které pečují o svého příbuzného s mentálním nebo vícečetným postižením.
Adresa: Pohoda, Hálkova 1, 120 00 Praha 2 Tel: 296 202 022 Email: info@pohoda-help.cz URL: http://www.pohoda-help.cz/
...

Petit o.s.

Občanské sdružení PETIT je nevládní nezisková organizace, která pomáhá dětem (nejen jim) s postižením v integraci do společnosti.
Počítač může být pro naše handicapované spoluobčany mnohdy hlavním prostředníkem v komunikaci s okolím, pomocníkem při jejich vzdělávání, rozvíjení smyslového vnímání, paměťových a řečových schopností.

Adresa: Petit, Rooseveltova 51, 779 00 Olomouc Tel: 585 223 716 Email: petit@iol.cz URL: http://petit.netstudio.cz
...

Otevření hospice v Prachaticích

1. listopadu zahájilo provoz v Prachaticích první specializované zařízení paliativní péče v Jihočeském kraji – nestátní neziskové zdravotnické zařízení Hospic sv. Jana N. Neumanna.
30 odborně specializovaných hospicových lůžek (22 jednolůžkových a 4 dvoulůžkové pokoje) pro pacienty z celé České republiky je připraveno sloužit každému člověku v naší zemi bez ohledu na barvu pleti, vyznání, pohlaví, věk, vzdělání, majetkové poměry, čili každému potřebnému.
Adresa: Neumannova 144, Prachatice Tel: 388 311 726 Email: info@hospicpt.cz URL: http://www.hospicpt.cz/www/hospic/default.php?middle=obsah/kontakt.php
...

Okamžik - sdružení pro podporu nejen nevidomých

Komunitní centrum sociálních a kulturních služeb pro nevidomé, práce s dobrovolníky v zájmu zrakově postižených dětí, mládeže i dospělých: arteterapie, komunikační programy, klubová činnost, asistentská služba.

V roce 2004 vydalo sdružení brožurky:
Miroslav Michálek: Nebojte se nevidomých! Od příležitostné pomoci k dobrovolnictví (o pomoci nevidomým)
Pavla Francová: Za zeptání nic nedáte aneb jak vidím svět, když nevidím

Adresa: Umělecká 5, 170 00 Praha 7, Tel: 233 379 196 Email: okamzik.os@volny.cz URL: http://okamzik.ecn.cz/
...

Občanské sdružení Ryzáček

Nestátní nezisková organizace, zabývá se hiporehabilitací dětí i dospělých.
Nabízí
- hipoterapii
- preventivní ježdění zdravých osob
- naučný program pro děti „AHOJ, JÁ JSEM KůŇ"
- aktivity s využitím koní (AVK), dříve označováno jako léčebně psychologicko pedagogické ježdění (LPPJ)

Poslání a náplň sdružení
Posláním sdružení je zájmová činnost členů sdružení poskytovat služby v oblasti hiporehabilitace, napomáhat integraci zdravotně postižených do společnosti a vytvořit kladné prostředí vhodné pro rozvoj dovedností dětí, seniorů a zdravotně postižených osob.
ryzacek(zavináč)mail.cz

Adresa: Vyšehorky 16, 789 85 Líšnice Tel: Hana Dvořáková - předseda sdružení/ 724 954 043 URL: http://www.ryzacek.com/kontakt.html
...

Občanské sdružení PROSAZ

Zájmová organizace, která sdružuje především lidi se zdravotně postižením z celé České republiky se stejnými zájmy a podobným stylem trávení volného času. Naší hlavní činností je péče o zdravotně-sociální stav zdravotně postižených spoluobčanů.
Poskytuje osobní asistenci na celém území Prahy a v bezbariérových domech v Kodymově ulici na Praze 13, v ulici Kpt. Stránského na Praze 9 a v ulici Hornomlýnská na Praze 4.
Provozuje bezplatnou linku telefonické krizové pomoci a poradenství na čísle 800 246 642Adresa: Prosaz, Kodymova 2526, 158 00 Praha 5 Tel: 251 614 469 URL: http://www.prosaz.cz/
...

Občanské sdružení DOLLY

Občanské sdružení DOLLY je neziskovou organizací. Cílem je poskytovat, sociální služby podle zákona 108/2006 Sb., dospívajícím a dospělým osobám Jedná se o formu informační, poradenskou a terénní služby, podle zákona odlehčovací služby. Klienti mohou být jak z městské části Praha 22 , tak z celé Prahy a blízkého okolí. Mezi další významné aktivity patří aktivizační činnosti a uvedení do života sociální podnikání s možností zaměstnáni lidí s jednodušší formou postižení a lidí z úřadu práce.
Jakým lidem jsou sociální služby určeny
Dospívajícím a dospělým osobám, kteří potřebují zorientovat ve svém problému, kteří hledají potřebné informace nebo radu jak svoji situaci řešit. Nebo potřebují zajistit dohled a asistenci či jinou formu pomoci druhé osoby a to především z důvodu jejich nemoci či postižení, nebo „jenom“ věku. Ale i těm, kteří zatím byli a jsou celoživotně doma a možná touží po změně a po možnosti někam docházet. Dá se domluvit z počátku i kratší čas na jistou formu pomoci. i zvykací proces.
O.s. DOLLY začíná, je závislé na dotacích,na financích od klientů. Přesto již pomáháme klientům i když v omezené míře.
Komu neumíme služby poskytovat. Lidem pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek. Lidem bez používání hygieny a dětem pod hranicí l6 let.

Adresa: Komunitní centrum - Přátelství 158/78, Praha 10 – Uhříněves, 104 00 Tel: 723 56 88 51, Email: dolada@seznam.cz
...

O2-Slevy pro zdravotně postižené

Telefónica O2 - informace k poskytovaným slevám pro zdravotně postižené a kde by se měly promítat i aktuální změny.

Adresa: Telefónica O2 Czech Republic, a.s.,Olšanská 3, 130 34 Praha 3 Tel: 271464353/ 271464313 URL: http://www.cz.o2.com/fixed/cz/domacnosti/volani_z_domova/vase_pevna_linka/sluzby_pro_postizene_1.html
...

Nový denní stacionář pro klienty s AD - CENTRUM SEŇORINA

Centrum Seňorina – denní stacionář je registrovaná ambulantní sociální služba pro klienty s Alzheimerovou nemocí a jinými typy demence v raném stádiu nemoci. Nabízí denní podporu klientům a odlehčení jejich rodinným příslušníkům, kteří se rozhodli o svého nemocného blízkého pečovat a umožnit mu zůstat co nejdéle v domácím prostředí.
Program stacionáře se zaměřuje na podporu a osobní rozvoj klientů dle individuálního plánu, který respektuje potřeby a zájem uživatele služby. Cílem je udržet soběstačnost klienta tak, aby mohl vést co nejdéle uspokojivý život v domácím prostředí. Uplatňujeme princip Montessori: „Pomoz mi, abych to zvládl sám“.

stacionář@centrum-senorina.czAdresa: Centrum Seňorina, Na Poříčí 36, Praha 1 Tel: 245 008 409 URL: http://centrum-senorina.cz/
...

Nový "Stacionář pro seniory"

Domov pro seniory Pod lipami ve Smečně /u Kladna/ disponuje novou službou - otevřel Stacionář. Otevřen je každy všední den od 6.30 do 16.30 hodin. Kromě odvozu rodinnými příslušníky je zajištěný přímo stacionářem. Další službou je i zakoupení snídaně či obědu. Nebo maséra, kadeřnice nebo pedikérky. Výše celodenního pobytu bez stravy vychází maximálně na 100 korun.
Adresa: Domov Pod Lipami Smečno, Smečno 1, 273 05 Tel: 312 547 832 Email: jelenova@dpodlipami.cz URL: http://www.dpodlipami.cz
...

Národní dobrovolnické centrum - Hestia

Národní dobrovolnické centrum v rámci občanského sdružení Hestia vede programy a projekty v oblasti dobrovolné činnosti. Získáte zde informace ohledně dobrovolnictví, tedy o pomoci dobrovolníků, kteří dochází na příklad do domácností i k lůžku smysluplně vyplnit čas nemoci, stáří či samoty.
Najdete zde informace o dobrovolnických centrech a dalších programech programech v řadě měst České republiky i v zahraničí. Stejně tak se zde můžete přihlásit, pokud byste chtěli působit sami jako dobrovolníci.

Adresa: Na Poříčí 12, 115 30 Praha 1, Tel: 224 872 075-7, Email: hestia@hest.cz, URL: http://www.hest.cz
...

Národní centrum domácí péče ČR

Národní centrum domácí péče vytváří podmínky pro podporu rozvoje komplexní domácí péče v České republice. Připravuje metodiku komplexní domácí péče, zajišťuje koordinaci, edukaci a informovanost v rámci komplexní domácí péče. Své služby poskytuje státní správě i samosprávě při tvorbě komunální politiky zdravotní a sociální péče.

Adresa: Davídkova 69, 182 00 Praha 8 Tel: 286 588 857 URL: http://www.zdrav.cz/odkaz domácí péče
...

náramky Skeeper a GeoSkeeper

Společnost T-Mobile představuje unikátní volající náramky, díky kterým můžete být v přímém kontaktu s chronicky nemocnými nebo zdravotně postiženými lidmi, nebo mít přehled nad svými potomky. Prostřednictvím zabudovaného GSM modulu je komunikace s nejbližšími záležitostí stisku jediného tlačítka, ať už pro volání či SMS.
Model Skeeper je vybaven jednak třemi tlačítky, přičemž pod každé si zákazník uloží zvolený kontakt. Tomu lze v případě potřeby buď přímo zavolat, nebo odeslat předem nadefinovanou SMS. Kromě toho je k dispozici tlačítko pro „Nouzové volání“.
Systém k němu umožňuje přiřadit až čtyři telefonní čísla, přičemž Skeeper je vytáčí postupně tak dlouho, dokud nedojde ke spojení hovoru. Také v situaci, kdy v náramku není SIM karta, se uživatel dovolá pomoci, a to na linku 112.
Model GeoSkeeper je vybaven GPS modulem pro lokalizaci uživatele.

URL: http://www.novinky.cz/internet-a-pc/mobil/164271-t-mobile-predstavil-specialni-volajici-naramky-pro-deti-a-seniory.html
...

Naděje, o.s.

Program činnosti:integrační program, program pro třetí věk, pro mentálně postižené, misijní, zdravotní, náhradní rodinná péče, potravinová pomoc a banka, projekt škola nebo nic.
Pobočky jsou i mimo Prahu: Nedašov, Vysoké Mýto, Zlín, Brno, Otrokovice, Česká Třebová, Litomyšl, Plzeň, Jablonec nad Nisou, Mladá Boleslav, Písek, Vsetín, Nýrsko

Adresa: Naděje, Varšavská 37, 120 00 Praha 2 Tel: 222 521 110, Email: praha@nadeje.cz URL: http://www.nadeje.cz
...

Nadatio SAMARITANUS - sdružení SAMARITÁN

Sdružení zdravotní a sociální pomoci. Nestátní, neprofitní, nezávislá organizace tvořená dobrovolnými aktivisty i profesionálními pracovníky, kteří se sdružili k uskutečňování humanitárních programů pro zdravotně postižené, staré a sociálně slabé občany.

Adresa: Šilarova 2, 628 00 Brmo Tel: 544216707 Email: info@samaritanus.cz URL: http://www.samaritanus.cz
...

Nadační fond Umění doprovázet

Na lince s číslem 604 414 346 je možné získat třeba informace o dostupnosti hospicové péče, podmínkách opatrování doma, možnosti zapůjčení pomůcek, sociálních dávkách či nabídce služeb pro pacienty. Poradenství je bezplatné a anonymní. Využít ho mohou i lékaři, pečovatelé či úředníci. K dispozici je také adresa poradna@umenidoprovazet.cz.
Adresa: kancelář: Nové Strašecí, úřední hodiny jsou v pondělí a v pátek od 08:00 do 12:00, ve středu od 14:00 do 18:00 Tel: 604 414 346 Email: poradna@umenidoprovazet.cz URL: http://www.umenidoprovazet.cz
...

Nadace - Sue Ryder Foundation

Mezinárodní charitativní organizace, nadace - zakladatelka baronka Sue Ryderová, česká pobočka nadace vznikla r. 1994, sídlí v Michelském dvoře na Praha 4, ředitelka nadace PhDr. Ivana Plechatá. Poskytuje sociální a zdravotní pomoc seniorům - komplexní péči, pomoc válečným veteránům (válečným veteránům pomáhá také nadace Tmavomodrý svět)
Komunitní centrum: pořádá různé kulturní aktivity (divadlo, koncerty, výstavy v galerii a v restauraci) ,
vzdělávání v rámci Akademie třetího věku, internetová kavárna pro seniory, sociálně - právní poradenství a další služby pro seniory i širokou veřejnost
V Domově je možnost různých druhů pobytů: respitní, rekonvalescenční, sociální, dlouhodobý .

Adresa: Michelská 1/7, 140 00 Praha 4 - Michle Tel: 244 029 111 - ústředna Email: info@sue-ryder.cz URL: http://www.sue-ryder.cz
...

MouthMouse - ovládání zařízení, spotřebíčů, počítače ústy a dalšími částmi těla

Se zařízením MouthMouse® je možné ovládat ústy i dalšími částmi těla například:
◾počítač◾televizi◾HIFI věž◾světlo◾telefon◾ventilátor◾klimatizaci◾venkovní kameru
◾žaluzie, hračky a další zařízení...

Ing.Petr Peroutka, peroutka (zavinac) mouthmouse (tecka) eu

Adresa: Opavská 6033, Ostrava Poruba Tel: +420 776 260 803 URL: http://www.czech.mouthmouse.eu/kontakt/
...

Moravskoslezský kruh

Pořádá jednodenní vzdělávací kurzy. Jsou určeny zejména pracovníkům působícím ve zdravotně-sociální sféře a pečujícím laikům.
Hlavní skupina kurzů zasahuje do oblasti domácí péče. Týká se pracovníků agentur domácí péče, charit, pečovatelských služeb, stacionářů, ale i pečujících laiků.
Kruh připravil vydání několika publikací, kterými by chtěl ulehčit nejen lidem, jež okolnosti dovedly k tomu, že se musejí o někoho postarat, ale také dobrovolným laickým pečovatelům.
Jedná se o "Věc občanská", o zřizování komunitních služeb pro seniory, dále texty "Pečuj doma" a "Ošetřovatelská abeceda", jimiž chtějí autoři čtenářům přiblížit veškeré náležitosti práce, která je čeká. Celou řadu čtyř knih v září uzavře publikace s názvem "Umřít doma", jež přináší zkušenosti a poznatky pomáhající pečujícím, kteří se dostávají do kontaktu s lidmi, jejichž životní pouť už je u konce.
URL: http://www.pecujdoma.cz/
...

Máte problém v Praze 1?

Zkušební provoz nové linky pro komunikaci s občany. Bezplatná "zelená linka". V provozu 24 denně a podněty občanů jsou řešeny v nepřetržitém režimu i ve dnech pracovního klidu. Při zavolání je podnět řešen okamžitě, u prioritních záležitostí je v kteroukoliv denní dobu připraven k výjezdu k tomu určený pracovník úřadu. Provoz linky je vhodný zejména pro řešení problémů spojených s rušením nočního klidu či prohřeškům proti veřejnému pořádku.
Tel: 800772421
...

Masarykův onkologický ústav v Brně

Poskytuje všestrannou péči pacientům se solidními nádorovými onemocněními se zvláštním zřetelem na karcinom prsu, kolorekta, melanom, gynekologické národy a sarkomy. Je jediným pracovištěm v České republice, které zajišťuje diagnostiku, onkologickou chirurgii, gynekologii, radioterapii a klinickou onkologii pod jednou střechou.
Nedílnou součástí se stalo i “Informační centrum“, které poskytuje informace nemocným i jejich příbuzným přímo v místě nebo přes neplacenou telefonní linku pro všechny zájemce z republiky 800 222 322. Edukační centrum upozorňuje na možnost získání řady zajímavých osvětových materiálů pro veřejnost přímo z našich internetových stránek. Tituly, které jsou bezplatně dostupné ke stažení ve formátech Word nebo PDF, najdete v sekci Osvětové publikace.

Adresa: Edukační centrum, MOÚ, Žlutý kopec 7, 656 53 Brno, Tel: +420-5-4313 4300, Email: educentrum@mou.cz URL: http://www.mou.cz,
...

Magdaléna - nadační fond

Posláním MNF je : Poskytovat podpůrnou psychosociální péči lidem s nádorovým onemocněním, a těm, kteří o ně pečují. Rodinným příslušníkům, přátelům, zdravotníkům, sociálním pracovníkům i dobrovolníkům.
Vytvořit místo setkávání pro všechny, kterých se nemoc jakkoli dotýká. Nebýt v izolaci navzdory zdravotním překážkám, navzdory onkologickému onemocnění, navzdory osudu. Ukázat, jak být nemocným a jejich blízkým nablízku, jak zmírnit dopad vážného onemocnění na psychiku nemocných i pečujících. Naučit vás, jak komunikovat v nemoci, o nemoci, o pomoci, o bezmoci. Poskytovat finanční pomoci těm, kteří se z důvodu onemocnění rakovinou dostali přechodně do finanční tísně.
MAGDALÉNA nabízí pomoc v oblasti duševní, spirituální, sociální i finanční těm, kteří jsou s onkologickým onemocněním v kontaktu.
poradna(zavináč)nfmagdalena.cz
Adresa: MAGDALÉNA, nadační fond, Vyšehradská 49/320, 128 00 Praha 2 - Nové město Tel: 773 660 590 URL: http://www.nfmagdalena.cz/o-nas/
...

Likvidátor pachu

Neutralizátory pachu vyrobené na čistě přírodní bázi s obchodním názvem - Likvidátor pachu. Likvidátory pachu jsou jedinečné efektivní neutralizací zdroje zápachu, nikoliv pouhým překrytím.

Adresa: Štítného 9, 709 00 Ostrava - Mariánské Hory Tel: +420 596 636 107 Email: firma@alpcz.cz, rasmadzian@alpcz.cz URL: http://www.likvidatorpachu.cz
...

Léčebné a rehabilitační středisko ve Chvalech

Nestátní zdravotnické zařízení, poskytující zejména lůžkovou rehabilitační péči. zaměřeno zejména na rehabilitační a doléčovací pobyty u řady onemocnění, zejména pro starší generaci, ale nejen pro ni.
V širokém spektru pacientů převažují nejčastěji tyto diagnózy: cévní mozkové příhody, stavy po operacích, zejména kloubních, stavy po úrazech, neurologická onemocnění, onemocnění pohybového aparátu, léčení bolestivých stavů aj.
Kapacita LRS Chvaly omezená (50 lůžek) a proto nemůže být vyhověno hned a všem.
Pro pobyt pacientů v LRS musí být zdravotní důvody - léčení je hrazeno ze všeobecného zdravotního pojištění. Pacienti jsou proto přijímáni pouze na dobu nezbytně nutnou a o jejich přijetí a propuštění rozhodují lékaři na základě jejich zdravotního stavu. LRS ve Chvalech nemůže nahrazovat sociální péči či řešit sociální situaci pacientů nebo jejich rodin.
Zařízení zajišťuje i ambulantní provoz zajišťuje péči klientům smluvních pojišťoven.


Adresa: Léčebné a rehabilitační střediska Chvaly, Areál CB ve Chvalech, Praha 20 - Horní Počernice Tel: 281 040 771-780 Email: chvaly@volny.cz URL: http://www.lrs-chvaly.cz/
...

Kontejnery na použitý textil

Co vše můžete do kontejnerů odevzdat? Do kontejneru můžete odevzdat veškeré textilie, boty, kabelky, oděvní doplňky, bytové textilie, hračky …….. (veškeré materiály, které mohou být ještě k užitku). PROSÍME OBČANY, ABY DO KONTEJNERU VHAZOVALI ZBOŽÍ V IGELITOVÝCH (NEBO JINÝCH) OBALECH !!!
Kontejnery neslouží občanům pouze jako nádoby na třídění odpadu, ale jsou určeny pro charitativní účely, tzn. Vaše oděvy budou ještě nošeny. K dispozici je i adresář míst v Praze a okolí, kde kontejnery hledat.
Email: karolina.kozlova@texat.cz URL: http://www.potex.cz/co_vse.html
...

Končí diskriminace levorukých

Po vzoru většiny civilizovaných zemí, byl na adrese www.levaruka.cz otevřen specializovaný internetový obchod, který nabízí nejrůznější potřeby pro levoruké.
Pomůcky pro levoruké nabízí i kamenný obchod v Praze, zároveň byl založen Klub pro levoruké.
Pomůcky jsou vhodné i pro ty nemocné po CMP, kterým nezbývá nic jiného, než levou ruku zaměstnat, ač dříve byli praváci.

Adresa: Křižíkova 109, Praha 8 Tel: 420 605 296 304 Email: objednavky@levaruka.cz URL: http://www.levaruka.cz
...

Klára pomáhá z.s.

První pomoc pro pečující a osoby se zdravotním postižením.
•Pečujete o dlouhodobě léčené dítě či partnera?
•Pečujete o své rodiče či prarodiče?
•Jste dlouhodobě léčená osoba nebo po úrazu s trvalými následky?
Jsme nezisková organizace, jejímž posláním je zlepšovat kvalitu života pečujících osob. Pomáháme rodinám a lidem, kteří dlouhodobě pečují o své nejbližší. Jsme tým laických poradců, kteří mají osobní zkušenost s dlouhodobou péčí.
S čím Vám pomůžeme:
•poskytujeme poradenství v oblasti vyřizování sociálních dávek
•hledáme možnosti, jak vyjít s menším rodinným příjmem v době pečování
•nabízíme pomoc při uplatňování práv a zájmů zdravotně znevýhodněného člena rodiny
•podpoříme váš návrat do zaměstnání po a při dlouhodobé péči
•podporujeme pozůstalé – pomoc je přístupná všem členům rodiny
Naším cílem je individuálně pomoci s novou životní situací, podpořit zkušenostmi a společně hledat řešení s vizí plnohodnotného života. Nasměrujeme pečující osobu v krátkém čase na správná místa tak, aby měla zajištěny finanční zdroje, odbornou pomoc a podporu.


Adresa: Mladá 115/8, Brno – Útěchov, 644 00 Tel: 420 739 525 072 Email: info@klarapomaha.cz URL: http://www.klarapomaha.cz/
...

Klára pomáhá o.s.

Klára pomáhá, o.s. je nezisková organizace, jejímž posláním je zlepšovat kvalitu života pečujících osob. Pomáháme rodinám a lidem, kteří dlouhodobě pečují o své nejbližší. Jsme tým lidí, kteří mají osobní zkušenost s dlouhodobou péčí o zdravotně znevýhodněné osoby. Poradíme, na které sociální dávky máte nárok – příspěvek na péči, dávky pro osoby se zdravotním postižením (příspěvek na mobilitu, vyřízení průkazu ZTP a ZTP/P) a dávky státní sociální podpory. Předáme informace o dalších sociálních službách a možnostech, jak vyjít s menším rodinným příjmem v době pečování. Nabízíme pomoc při uplatňování práv a zájmů osob zdravotně znevýhodněných. Podpoříme váš návrat do zaměstnání po dlouhodobém opatrování člena rodiny – zvýšení sebevědomí, pomoc s přijetím sebe sama a srovnáním se s nastalou životní sitací, osobní rozvoj.
Adresa: Klára pomáhá o. s., Mladá 115/8, Brno – Útěchov, 644 00 Tel: +420 739 525 072 Email: info@klarapomaha.cz URL: http://www.klarapomaha.cz
...

Kdo volal?

Služba na odtajnění neznámých tel. čísel. Nevíte, kdo vám volal? Pomáhejme si odhalováním obtěžujících služeb.URL: http://www.kdovolal.cz/
...

Kam s odpady v Praze

Envis - Informační servis o životním prostředí v Praze
Nakládání s odpadem, odpady v Praze - nejčastější dotazy, atlas životního prostředí - odpady, mapa sběrných nádob, hluk, zdraví a životní prostředí, atd.

Adresa: Magistrát hl. m. Prahy, Mariánské nám. 2, Praha 1 Email: posta@cityofprague.cz URL: http://envis.praha-mesto.cz/odpady
...

Intervenční centrum Praha 14

Informace o Intervenčním centrum a pomoci osobám ohroženým domácím násilím
Adresa: Šromova 861, Praha 14, Černý Most Tel: +420 281 861 580, +420 281 911 883 Email: icpraha@mcssp.cz URL: http://www.csspraha.cz
...

Informace o slevách o slevách ze vstupného na kulturní akce

Ministerstvo kultury ČR zpracovalo přehled o slevách poskytovaných i seniorům a držitelům ZTP a ZTP/P v organizacích zřizovaných Ministerstvem kultury. Informace jsou aktualizovány dvakrát během roku, vždy v dubnu a v září. Na stránkách se lze seznámit s přehledem divadel, koncertů, knihoven, muzeí a galerií, hradů a zámků v ČR poskytujicích slevu. (Občas je rozdíl, zda se jedná o věk 60, či 70 let.)

Adresa: Ministerstvo kultury, Milady Horákové 139, 160 41 Praha 6, Tel: 257 085 111, URL: http://www.mkcr.cz/article.php?id=930
...

chytrý asistenční systém Senior Inspect

Řešení pro plnohodnotný život seniora bez obav z nenadálých situací.
Jednoduchá podpora samostatného, aktivního, ale přitom velmi bezpečného života v prostředí, které je mu blízké. Služba je vhodná pro zdravé a aktivní seniory ale i pro seniory s rizikem závažnějších zdravotních komplikací, často pomáhá vyřešit i komplikovanou situaci bez nutnosti odchodu do domova seniorů.

URL: http://www.seniorinspect.cz/
...

http://www.spokojeny-domov.cz/

Posláním sdružení je vyvíjet aktivity v oblasti sociálních služeb pro seniory, pro zdravotně postižené osoby všech věkových kategorií, pro pečující rodiny nebo jednotlivce. Služby poskytujeme v domácnostech osob, tedy v jejich přirozeném prostředí.
Oblast naší působnosti:
Středočeský kraj Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Bakov nad Jizerou, Kněžmost, Dolní Bousov a okolí
Královéhradecký kraj Sobotka, Libuň a okolí
Liberecký kraj Příšovice, Rovensko pod Troskami, okolí Turnova

Sdružení vydává regionální občasník pro seniory v okruhu působnosti Občanského sdružení Spokojený domov
ČASOPIS JE ZDARMA!!!

Aktuální i starší čísla si můžete vyzvednout v našich kancelářích, na dalších distribučních místech, případně kontaktovat šéfredaktora časopisu Petra Nováka, DiS.,
V elektronické podobě je Spokojený senior k dispozici na těchto stránkách, pravidelně si také můžete nechávat zasílat aktuální čísla e-mailem.Adresa: Občanské sdružení Spokojený domov, Veselá č.p. 159, 295 01 Mnichovo Hradiště Tel: 773 565 341 URL: http://www.spokojeny-domov.cz/kontakt.htm
...

Hospicové občanské sdružení Cesta domů

Pomoc pro rodiny, které se rozhodly pečovat o své umírající blízké doma. Domácí hospic Cesta domů se snaží o to, aby těžce nemocný člen rodiny mohl zůstat v důvěrně známém prostředí domova, netrpěl zbytečně bolestmi a konec života mohl prožít uprostřed svých blízkých.
Poskytuje bezplatně dlouhodobou a všestrannou podporu pečující rodině, zprostředkuje důležité kontakty a informace související s péčí o umírající, pomáhá rodině zvážit možnosti domácí péče o jejího blízkého, zaškolí členy rodiny v ošetřování nemocného, je nablízku, dostaví-li se nejistota, osamělost či vyčerpání, pomáhá kvalifikovaně zvládat bolest a další průvodní jevy těžkých onemocnění, pomáhá rodině zvládnout stres kolem smrti a doprovází pozůstalé v období po ní, kdy jsou smutní a stýská se jim.


Adresa: Domácí hospic Cesta domů, Bubenská 3, 170 00 Praha 7 Tel: 283 850 949 Email: domacihospic@cestadomu.cz URL: http://www.cestadomu.cz
...

Hospic sv. Jana N. Neumanna Prachatice

Hospic přichází na řadu ve chvíli, kdy medicína vyčerpala veškeré možnosti vedoucí k vyléčení a nepostačuje, či není možná péče v domácím prostředí. Tu preferujeme a podporujeme půjčováním pomůcek a poradenskou službou.
Zdravotnická péče, kterou hospic poskytuje, se označuje termínem paliativní medicína. Jejím cílem je dosažení nejlepší možné kvality života nejen pacientů, ale i jejich rodin. Zajišťuje, aby člověk mohl co nejplněji a nejaktivněji prožít poslední chvíle, pokud možno s blízkými.
Poskytuje i odborné sociální poradenství. Součástí odborného poradenství je i půjčování kompenzačních pomůcek.

email: info(zavináč)hospicpt.cz

Adresa: Neumannova 144, 383 01 Prachatice Tel: 388 311 726 URL: http://www.hospicpt.cz/
...

Hospic

Hospic je specializované zařízení, poskytující tzv. paliativní péči, tedy péči zaměřenou na úlevu od bolesti, kterou postupující nemoc přináší, na rozdíl od standardní lékařské (kurativní) péče zaměřené na léčbu nemoci.

V principu to znamená, že před tím, než se těžce nemocný člověk dostane do hospicu, byli vyčerpány všechny ostatní možnosti léčby. Hospic je určen pro terminálně nemocné. Neslibuje uzdravení, ale také nebere naději. Neslibuje vyléčení, slibuje léčitelnost. Před tím, než se nemocný dostane do hospicu, měl by být o svém stavu informován. Bohužel, to se tak někdy nestává, což pak ztěžuje situaci jak pacientu samotnému, jeho rodině, tak i odbornému týmu v hospici.

URL: http://www.hospice.cz/hospice1/hospic.html
...

Home senior

O nás
Jsme společnost, která poskytuje nadstandardní služby v oblasti domácí péče a pomoci pro seniory. Našimi základními pilíři jsou vysoká kvalita, flexibilita a schopnost vyjít klientovi maximálně vstříc. Přinášíme nové přístupy a inovace v sociální oblasti a doplňujeme tak a vylepšujeme stávající nabídku těchto služeb v ČR. Pomáháme lidem, kteří mají problémy se zajištěním základních potřeb a současně se snažíme, aby senioři po našem boku vedli aktivní, důstojný život.
Adresa: Home Senior s.r.o., Revoluční 30, 110 00 Praha 1 Tel: 800 888 014 Email: sluzby@homesenior.cz URL: http://homesenior.cz/kontakt
...

Hlídací babička (dědeček)

http://www.hlidacibabicka.cz/
Hlídání dětí není žádný luxus, dopřejte si Hlídací Babičku
ZÁKAZNICKÁ LINKA +420 777 714 614
od 1.1. 2015 zákaznická linka funguje každý den, včetně víkendů, v čase 9.00 - 18.00
Profily našich Babiček patří mezi nejčtenější obsah našich stránek. Zajímá Vás jaké služby nabízíme? Více se dozvíte na SOS hlídání a Pravidelném hlídání. Netajíme se ani cenami, podařilo se nám vytvořit jednoduchý Ceník bez jakýchkoliv příplatků

Adresa: Olšanská 54/3, 130 00 Praha 3 Email: info@hlidacibabicka.cz URL: http://www.hlidacibabicka.cz/
...

HEWER z.s. - profilový film 2014

Asistenti HEWER mají zkušenosti s asistencí u lidí upoutaných na invalidní vozík, u seniorů, kteří mají sníženou schopnost pohybu, ale i lidí trpících Alzhaimrovou chorobou. Není výjimkou asistence u klientů trpících diabetem, artrózou nebo po mrtvici. Pomáháme s rekonvalescencí po chemoterapii. Asistujeme u dětí s Downovým syndromem nebo epilepsií atd.
www.pecovatel.cz
URL: https://www.youtube.com/watch?v=MjBZY6kEd94&feature=youtu.be
...

HELPPES

Helppes je centrum pro speciální výcvik psích pomocníků pro tělesně a zdravotně handicapované.
Speciálně vycvičení psi:
- vodící psi pro nevidomé
- psí pomocníci pro vozíčkáře
- psí pomocníci pro neslyšící
- psí asistenti pro postižené epilepsií
- psí asistenti pro imobilní
- canisterapie - speciálně vycvičení psi pro mentálně postižené, autisty i pro starší osoby žijící v sociálních zařízeních
- společenská výchova psů všech plemen i kříženců
- výcvik záchranářských psů

Adresa: Zuzana Daušová předseda a vedoucí výcviku, Mikovcova 9/531, 120 00 Praha 2, Tel: 224225302 URL: http://www.helppes.cz/
...

HANDICAP HELP LIBEREC ČR

Jsme občanské sdružení ve kterém pomáháme ve zdravotně-sociální oblasti. Od roku 2005 úzce spolupracujeme/participujeme s organizací ELVA-HELP o.s..
Díky činnosti našich členů Vás můžeme seznámit s asistenčními pejsky a canisterapií. Aktivně spolupracujeme se sdruženími, spolky a organizacemi v ČR i zahraničí pro vozíčkáře, seniory, děti, potřebné, nemocné nebo postižené osoby ale i s Integrovaným záchranným systémem ČR a s chovateli psů. Právě mnohaletá vzájemná spolupráce nás inspirovala k vytvoření sdružení a tedy dodání jednoho názvu pro naši společnou cestu - HANDICAP HELP LIBEREC ČR
Adresa: Andrea Tvrdá, Domažlická 770/23, Liberec III, 460 10 Tel: +0420 607 725 304 - nonstop Email: handicap.help@seznam.cz URL: http://handicap-help.liberec.net/web2006/kontakt.php
...

Gingo biloba vůbec nesnižuje riziko demence!

Ne všechny léčivé účinky připisované jinanu dvojlaločnému (Ginkgo biloba) jsou skutečné. Jeho užívání pro posilování paměti je sporné, ale nyní se jednoznačně prokázalo, že nesnižuje riziko vývoje demence ani Alzheimerovy choroby, ať už u zdravých starých lidí nebo u těch s mírnými kognitivními poruchami.
URL: http://www.osel.cz/index.php?clanek=4096
...

G-HELP o.p.s.

„Domov se zvláštním režimem“ zaměřený na osoby postižené demencí, zejména na Alzheimerovu chorobu
Dům sociálních služeb nabízí náhradní rodinnou péči s denním řízeným programem, 24-hodinovým dohledem a zdravotnickou péčí. Našim klientům dále nabízíme: rehabilitaci, manikúru, pedikúru, kadeřnické služby, možnost doprovodu s osobním asistentem (například na nákup). Dále ergoterapii, pracovní terapii, canisterapii.
Platba probíhá dle sociálního zákona: 180,- Kč ubytování a 150,-Kč strava / 330,- Kč denně/ + fakultativní služby+doplatek zástupce dle výše důchodu klienta.


Adresa: G-HELP o.p.s., Komenského 209, 281 61 Kouřim Tel: + 420 - 321784201 Email: info@ghelp.cz URL: http://www.ghelp.cz
...

Evropský veřejný ochránce práv

S čím Vám může pomoci?
Evropský veřejný ochránce práv šetří stížnosti týkající se nesprávného úředního postupu (maladministration) institucí a orgánů Evropské unie. Mezi tyto instituce patří například Evropská komise, Rada Evropské unie a Evropský parlament. Jako příklad orgánů Společenství, jejichž činnost veřejný ochránce práv šetří, lze uvést Evropskou agenturu pro životní prostředí a Evropskou agenturu pro bezpečnost a zdraví při práci. Soudní dvůr a Soud první instance, kterým přísluší soudní rozhodování, jsou však z jeho působnosti vyňaty.

Adresa: The European Ombudsman, 1, av. du Président Robert Schuman, B.P. 403, FR - 67001 Strasbourg Cedex Tel: +33 (0)3 88 17 23 13 Email: euro-ombudsman@europarl.eu.int URL: http://www.euro-ombudsman.eu.int/glance/cs/default.htm#Target1
...

Domov Sv.Josefa

Domov sv. Josefa je jediným místem v ČR, kde nacházejí opravdové útočiště lidé nemocní nevyléčitelnou roztroušenou sklerózou. V domácí atmosféře s odbornou zdravotní péčí zde mají možnost žít plnohodnotný, aktivní a důstojný život.
Domov poskytuje krátkodobý zdravot. pobyt, krátkodobý respitní pobyt, trvalý pobyt


Adresa: Domov sv. Josefa, Žireč 1, 544 04 Dvůr Králové n. L. Tel: 499 628 500 Email: sekretariat@zirec.hospic.cz URL: http://domovsvatehojosefa.cz/
...

Domov pro seniory Podbořany, příspěvková organizace

Moderní domov pro seniory v západní části Ústeckého kraje. V provozu od roku 1998. „Domov pro seniory Podbořany“ poskytuje služby osobám nad 60 let kteří potřebují pravidelnou pomoc a péči druhé osoby. Péče 24 hodin denně.
Klientům dále v prostorách domova zajišťujeme následující služby: Ordinace praktické lékařky, rehabilitace, kadeřnice, pedikérka, kantýna,nabídka volnočasových aktivit.

Adresa: Nádražní 933, 441 01, Podbořany Tel: 415214 423, 415214 424 URL: http://www.domovpodborany.cz
...

Dílny tvořivosti, o.s.

Občanské sdružení Dílny tvořivosti nabízí podporu lidem, kteří přestáli úraz s poškozením mozku, či cévní mozkovou příhodu a rádi by se znovu zapojili do aktivního života. Program je sice určen osobám mladšího a středního věku, ale i lidé starší mohou využívat část služeb. Program umožňuje setkání s dalšími lidmi, kteří prošli stejnou zkušeností, dává podporu při hledání dalšího uplatnění, při návratu k aktivnímu životu, umožňuje rozvíjení některých dovedností.
Adresa: Dílny tvořivosti, V Pevnosti 4, 12841 Praha 2 Tel: 261211105, linka 2273 Email: dilny_tvorivosti@seznam.cz URL: http://www.dilnytvorivosti.cz
...

Dílny tvořivosti

Posláním občanského sdružení Dílny tvořivosti je poskytovat možnosti aktivního trávení dne lidem s tělesným a kombinovaným postižením s důrazem na jejich osobní potřeby a možnosti. Cílem je rozšířit možnosti uživatelů zapojit se do života většinové společnosti pomocí rozvoje jejich sociálních a pracovních dovedností.

Adresa: V pevnosti 4, 128 41 Praha 2 Tel: 241 083 273 Email: dilny_tvorivosti@seznam.cz URL: http://www.dilnytvorivosti.cz
...

Dílny tvořivosti

Dílny tvořivosti již od roku 2003 pomáhají lidem se zdravotním postižením pracovat a žít kvalitní život.
Naše činnost zahrnuje široké spektrum sociálních služeb, které poskytujeme zejména lidem s mentálním, tělesným i kombinovaným postižením a lidem po poranění mozku.
Adresa: Dílny tvořivosti o. s., V Pevnosti 4 128 41 Praha 2 Tel: 241 083 273, 774 372 796 Email: dilny_tvorivosti@seznam.cz URL: http://www.dilnytvorivosti.cz
...

Číselník LEKY platný od 1.4.2006 - plně hrazená léčiva

Odkaz na stránky Ministerstva zdravotnictví, dokumenty
Berte s rezervou!
URL: http://www.zdn.cz/dokumenty/ruzne/leky_ciselnik2.xls
...

České dráhy spustily nové stránky pro hendikepované cestující

O speciálně upravené stránky pro cestující se zdravotním postižením rozšířily svůj web na adrese www.cd.cz/bezprekazek České dráhy. Nabízejí mimo jiné on-line formulář, přes který si mohou cestující na vozíku objednat svou cestu a asistenci zaměstnanců ČD při nástupu do vlaku. Stránky vznikly na základě konzultací s Národní radou osob se zdravotním postižením a odpovídají i požadavkům nevidomých.
URL: http://www.cd.cz/bezprekazek
...

Centrum sociálních služeb LADA Lukavec

Příspěvková organizace na Vysočině, poskytuje odlehčovací pobytové služby a s tím spojené fakultativní služby pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením.
Adresa: V Chaloupkách 196, Lukavec URL: http://www.ladalukavec.cz/
...

Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví

CRPDZ je sdružení právnických osob, nestátní nezisková organizace, jejímž posláním je napomáhat procesu rozvoje péče o osoby s duševním onemocněním v České republice. Prostřednictvím nových služeb (sociální centra, case management /osobní asistence/, asistence v bydlení, krizová asistence, chráněná práce, přechodné zaměstnávání a další) lze účinně napomoci ke vřazení nemocných do běžného života, jejich uzdravení nebo aspoň zmírnění průběhu nemoci.

Adresa: Kamenická 25, 170 00, Praha 7 Tel: 233 376 301 Email: cmhcd@cmhcd.cz URL: http://www.cmhcd.cz/
...

Centrum pro augmentativní a alternativní komunikaci

Zřizovatelem Centra pro AAK je občanské Sdružení pro augmentativní a alternativní komunikaci, které slouží zájmům osob, jež se v důsledku těžkého zdravotního postižení nemohou dorozumívat mluvenou řečí. Pracujeme především s osobami, u nichž při reedukaci řeči selhávají běžné logopedické postupy a mluvenou řeč se nedaří vybudovat na takové úrovni, aby dostačovala k běžné komunikaci. Často jde o lidi po cévních mozkových příhodách či po různých úrazech. Kombinujeme běžné postupy reedukace řeči s metodami augmentativní a alternativní komunikace - budujeme společně s klienty náhradní komunikační systémy (např. komunikační tabulky složené ze symbolů či slov a slovních spojení). Klienti si mohou u nás vyzkoušet různé technické pomůcky určené ke komunikaci, pracujeme též s pomocí počítačů, které jsou vybaveny speciálním softwarem (umožňující např. psaní i lidem s velmi těžkým postižením motoriky).

Adresa: Pro korespondenci: Tyršova 13, 12000 Praha 2, Tel: 222 518 280 Email: caak@braillnet.cz URL: http://www.alternativnikomunikace.cz/saak/
...

Centrum léčivých rostlin

Centrum léčivých rostlin Lékařské fakulty Masarykovy univerzity Brno. Centrum je speciální botanickou zahradou Lékařské fakulty a zaměřuje se na nekomerční pěstování léčivých rostlin.
Adresa: Údolní 527/74, 60200 Brno, Veveří Tel: +420 733 149 050 Email: medplant@med.muni.cz URL: http://www.firmy.cz/detail/419873-centrum-lecivych-rostlin-lekarske-fakulty-masarykovy-univerzity-brno-veveri.html?l=1
...
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: