Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


vyčerpání

14.4.17 | jana
Přeji hezký den pečuji druhým rokem o maminku 92 let .Poslední čas už jsem ale moc vyčerpaná ,maminka mě neustále napadá a nechová se ke mě hezky ,není ležíci ale téměř nevidí a jediny blizký člověk jsem pro ní já,Nevím jak to řešit cítím ,že mě to šíleně ničí asi by pomohlo aspon pár dní kdy bych mohla bych někde jinde.
Reagovat na tento příspěvek

 

19.4.17 | Lenka Konečná
Dobrý den, úplně chápu, jak je vyčerpávající neustálá péče o závislou osobu, pocit, že není úniku, možnost odpočinku. Sama pečuji pátým rokem o manžela s roztroušenou sklerózou, nyní už ležícího, na plenách, je nervózní až někdy agresívní .... Existují odlehčovací služby, ať už při některých domovech důchodců nebo jiná zařízení, kam je možno tyto rodinné příslušníky na pár týdnů umístit. Já si na tom trvám, i když s manželem to je vždycky hotový boj a od něho psychické vydírání. Poptejte se u pečovatelské služby ve vašem bydlišti. Přeji hodně sil a brzký odpočinek. S pozdravem L.K.

 
Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: