Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Proč není uzákoněná eutanazie ?

21.6.16 | Daniela
Příběhy které zde čtu, u mne vyvolávají stále intenzívnější pocit naprosté beznaděje. Člověk, který si říká pán tvorstva neumí zařídit, aby staří lidé, často neschopní základních úkonů, pomočující a kálející do plen, neschopní úsudku, plně či částečně dementní měli právo na to, co často dopřáváme svým pejskům či kočičkám žijícím s námi ve společné domácnost : právo na důstojnou smrt ! Představa že jednou skončím dementní, ochrnutá, neschopná se sama o sebe postarat, ležící ve vlastní moči a výkalech je pro mne nepřijatelná. Asi budu ve starším věku uvažovat o tom, jestli se radši nezabít v předstihu, dříve než mě něco takového potká a nebudu již třeba pro pokročilou demenci tento čin spáchat. Jen nevím, jakým způsobem to udělat, protože si neumím představit způsob sebevraždy při kterém člověk netrpí, napadá mě snad jedině se zastřelit, ale získat střelnou zbraň není úplně jednoduché. Nemáte prosím někdo nějaký nápad, jak nejlépe ukončit svůj život, pokud začnu cítit že se konec aktivního života blíží, prostě jak se co nejpříjemněji zabít ? Budu vděčná za každou rozumnou radu. Nepíšu tento příspěvek v žádném afektu ani duševní poruše ale po důkladné rozumové úvaze, protože z toho co tady čtu je mi fakt zle.
Reagovat na tento příspěvek

Vaše údaje
Jméno *
Email
Příspěvek do diskuze
Text příspěvku *
Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: