Vyhledávání

Vyhledávané klíčové slovo: výživnĂ©

Dobrý den chtěla bych se zeptat zda mám nárok na nějaký příspěvek jelikož se starám o svého přítele který po úrazu utrpět tříštivé zlomeniny obou pat a musím se o něj starat Děkuji za brzkou odpověd
[Publikace] Světová válka – Václav Dobrý
_#IMGTEXT_
Kniha Světová válka zobrazuje 1040 velmi cenných historických pohlednic a svým rozsahem nemá u nás ani v Evropě obdoby. Milovníky historie potěší i řada důležitých faktů a nových nečekaných souvislostí. Knižních titulů o světové válce byla již vydána celá řada, ale originalita a autentičnost starých pohlednic připomíná letošní sté výročí od začátku první světové války novým strhujícím způsob.

2014
ISBN: 978-80-260-5895-3
[Novinky] Nová tvorba
Výstava výtvarných děl v galerií Hollar denně od 10- 12/13 - 18
Dobrý den, pečuji o svoji babičku,má 92 roků a nemůže už být vůbec sama je skoro slepá a špatně vidí, chtela bych s manželem a dětmi na dovolenou a nevim kam s babi,nebo jak to zařídit aby se někdo postaral na 14 dní, existuje na Olomoucku nějaké zařízení kde by se o ni na tech 14 dní postarali jako o vlastní babičku a já bych mohla být v klidu a načerpat nové síly .Děkuji za odpověd Věra
[Poradna] Prosba o radu
Dobry den,chtela bych se zeptat na radu.Muj pritel ma 3 roky peci o svoji matku s ACH.Pred necelym rokem si nasel praci,ja ji mam take.Staram se o jeho matku ve volnem case,alezacinam mit deprese a uzkostne stavy.Pomalu se vzdavam svych konicku a aktivit u kterych jsem si psychicky odpocinula.Mam socialni uzkostnou poruchu,na kterou beru antidepresiva.Uz to psychicky nezvladam.Mama ma 2stupen ACH.Jak to mam resit byly obe strany spokojene.Dekuji za odpoved.
Dobrý den,mám dotaz zda jsou vhodné lázně v jesníku prieznitcz pro mého příbuzného,který ted leží v jesenické nemocnici a bude potřebovat rehabilitaci cvičení atd...pokud jsou jiné lázně tak prosím které? díky peta
Celé prázdniny budou v muzeu v Mnichově Hradišti vonět dobroty, protože na měsíce červenec a srpen je připravena atraktivní výstava o vývoji cukrářského řemesla, sladkostí a historii cukráren v českých zemích.
Každý návštěvník si na sladké výstavě přijde na své – dospělí se seznámí s nejoblíbenějšími a nejvyhledávanějšími cukrárnami a výrobnami cukrovinek v prvorepublikovém Československu, děti mohou obdivovat nápaditost a rozdíly dřívějších a dnešních sladkostí nebo se pousmát nad ručním strojem na zmrzlinu. Dobu zašlých časů připomíná stylizovaný interiér historické cukrárny, obchodu i výrobny, se zásobníky na kávu, dózami plnými bonbonů a zákusky vytvořenými podle časopisů z 30. let 20. st.

[Poradna] babička
Dobrý den,moje babička,90 let prodělala v roce 2001 CMP,na levou stranu je nepohyblivá,,,přesto všechno jsme ji na pár let rozcvičili a rozmluvili,doonce i na záchod jezdila na vozíčku, Když nám začla na záchodě padat,asi před dvěma lety,tak se vše začlo zhoršovat.nyní je ve stádiu ležícím..Minulý rok ucpaná tepna na levé noze a narkóza, letos o velikonocích zaveden sten do ledviny a nalezen útvar na moč.měchýři,takže po měsíci vyndání stenu a kontroly pořád dokola,,,Taháme ji 3 lidi,jelikož se sama ani nepostaví,ani nesedne...po posledním vyndání stenu před dvěma týdny začaly u ní projevy zmatenosti,agrese,halucinace,bludy,nespavost,,,dostala buronil,s tím,že zatím nijak nezabírá,,,chce to asi čas,aby lékařka stanovila správně,co jí vlastně je,pořád by někam chtěla,neví kde se nachází,a pořád něco vidí a slyší,,,,vždycky přes den spala a teď je vzhůru do noci a vymýšlí,,,,,je to psychicky náročné a dlouhé.....Babička bydlí s mým bratrem,ale chodí o ní pečovat moje mamka,,,,,,babičky dcera,,kterou chvílemi nepoznává. Další její 3 děti jezdí jednou za rok a ani nezavolají v jakém je stavu,,,takže momentálně nemají ani tucha,co se u babičky děje....Babička přepsala před 10 lety svůj bat na bratra,který s ní bydlí.2+1 a to byl kámen úrazu,,,když má byt ,ať se stará,,,nevědí vůbec co to obnáší.Chci se zeptat,když by byla situace hodně neúnosná,jestli existuje nějaké adekvátní zařízení,kde by nám ji přijmuli,aniž bysme měli pocit,že jsme selhali?Snažíme se vše vyřešit v klidu,s empatickým přístupem a ikdyž se s mamkou u ní střídáme,tak jsme psychicky na dně,,,,což se odráží na našem zdravotním stavu.........Jsme z Ústí nad Orlicí,Pardubický kraj....děkuji za odpověď,,,
Nonstop pomoc v krizových situacích. Pád * Nevolnost * Slabost * Přepadení * Strach ze samoty *
Tísňová péče Života 90 je komplexní sociální služba, jejímž hlavním cílem je ochránit zdraví a životy starších seniorů a zdravotně postižených lidí. Dodává svým klientům pocit bezpečí při každodenním životě, doma i venku. Pomáhá tak žít i ve vysokém věku plnohodnotně, beze strachu a ve vlastním prostředí.

[Novinky] Letní etapa květinové výstavy Flora Olomouc 2014 (14. – 17. 8)
Letní Flora se ve velkém pavilonu bude konat poprvé po dvouleté přestávce způsobené náročnou rekonstrukcí a návrat oslaví skutečně parádně: vzkříšením unikátní tematické přehlídky, která Olomouc a její zahradnické akce proslavila už v minulosti – výstavou „Vyznání růžím“. Výstava slibuje skutečné skvosty a výjimečné zážitky. Největší pozornost bezesporu připoutá magnet expozice, doslova zářící růže Abrakadabra ze skupiny Beetrose, čerstvě vyšlechtěná v německém Hamburku. „Splň se, co říkám“, tak zní překlad jejího aramejského názvu, patrně nejstaršího mystického slova na světě - a růže své poslání určitě vyplní. Alespoň na Floře, kde v sobotu 16. srpna absolvuje slavnostní křest. Návštěvníci výstavy budou totiž vůbec prvními, kteří si výpěstky překrásné růže budou moci zakoupit za speciální výstavní cenu. Na evropských trzích se Abrakadabra objeví v listopadu 2014 a v České republice až na jaře 2015.
htttp://www.flora-ol.cz

_#IMGTEXT_
Monografie pojednává o vývoji, postavení a aplikaci principu „znečišťovatel platí“ v právu životního prostředí a v souvisejících právních oblastech - energetika, doprava, hornictví, zemědělství. Princip „znečišťovatel platí“ představuje na evropské úrovni, resp. v rámci členských států OECD již poměrně dlouho uznávaný a prakticky uplatňovaný ekonomicko-právní princip vedoucí k internalizaci nákladů na ochranu životního prostředí. Z hlediska ekonomických nástrojů se text zaměřuje zejména na poplatky za znečištění životního prostředí, ekologické daně a obchodovatelná povolení a kredity. Zatímco ekonomické nástroje postupují ex ante a naplňují tak zejména motivační (preventivní) funkci, odpovědností nástroje zaujímají k aplikaci principu přístup ex post a plní proto hlavně funkci kompenzační.

Vydavatel Linde, 2014
ISBN: 978-80-7201-947-2

1. červenec/ úterý VERNISÁŽ VÝSTAVY NUCENÁ PRÁCE NĚMCI, NUCENĚ NASAZENÍ A VÁLKA Výstava, která poprvé představuje historii nucené práce – této bezprecedentní evropské zkušenosti – ve všech jejích ohledech a podobách. Zároveň popisuje souvislosti mezi touto historií a historií paměti nuceně nasazených, a snahou se s tímto jevem po roce 1945 vyrovnat, a to jak v Německu, tak i za jeho hranicemi. Na dvacet milionů lidí téměř ze všech zemí Evropy vykonávalo nucenou práci pro nacistické Německo v Německé říši, stejně jako v zemích Němci okupovanými. Jádrem této výstavy je představení více než šedesáti reprezentativních případů, jejichž prostřednictvím se bude moci nejširší veřejnost s tímto velice složitým a mnohovrstevným tématem seznámit.
Info: Akce je pořádána Česko-německým fondem budoucnosti. Výstava je umístěna v Letohrádku královny Anny.
Dobrý den, mamince je 88 let, má průkaz ZTP, dostává příspěvek I.stupně. Máme doma vanu a ona se do ní nemůže dostat. Proto bych chtěl místo vany zřídit sprchový kout. Je možnost dostat příspěvek na tuto přestavbu? Pokud je to možné jak máme postupovat. Děkuji za odpověď.
[Publikace] Mentorink – forma podpory nové generace – Petrášová, Marta Anna; Štěpánek, Zdeněk; Prausová, Ilona
_#IMGTEXT_
Mentorink je metoda, která funguje na principu rozvíjení méně zkušených jedinců, např. nových kolegů, osobami zkušenými (mentory). Autoři pojímají mentorink jako cestu k dialogu generací, jako návrat k respektování autorit, znalostí a zkušeností při zachování respektu vůči hledání nových, neobjevených cest. Na mentorink pohlížejí jako na způsob podpory příslušníků budoucí generace nejen z hlediska jejich kariéry. Vnímají mentora jako člověka, který otevírá nové možnosti a pohledy, spoluvytváří novou formu života, podporuje odbornost a rozvoj skutečné jedinečnosti.
Autoři se snaží odpovědět, kdy je vhodné mentorink použít. Definují role a zodpovědnosti při procesu mentorování. Radí s výběrem vhodného mentora i juniora (menteeho). Zabývají se etikou této profese. Popisují různé typy mentorinku i jednotlivé fáze mentorovacího procesu. Uvažují také o tom, jaké nároky tato práce klade na osobnost mentora, jak se stát skutečně dobrým mentorem a jak být dobře připraveným juniorem. Čtenáři mají dále možnost seznámit se se zkušenostmi českých mentorů z různých odvětví podnikání i z různých věkových skupin. K autorům publikace patří mentoři a koučové Marta Anna Petrášová a Zdeněk Štěpánek a také Ilona Prausová, která organizuje program mentorinku pro studenty ČVUT.

Světově proslulý dirigent Jiří Bělohlávek a čtveřice prvotřídních pěvců uvedou na Zámku Liteň jedinečný koncert pod širým nebem s názvem Pocta Jarmile Novotné.
Sólisté prestižních světových operních domů Martina Janková, Dagmar Pecková, Adam Plachetka a Štefan Margita se poprvé sejdou na jednom pódiu v sobotu 30. srpna 2014. V rámci Festivalu Jarmily Novotné bude na středočeském zámku Liteň uveden jedinečný komentovaný koncert pod širým nebem s názvem „Pocta Jarmile Novotné“. Pod vedením Jiřího Bělohlávka, člena umělecké rady Festivalu Jarmily Novotné, a za doprovodu orchestru PKF – Prague Philharmonia zazní árie a předehry z oper W. A. Mozarta, P. Mascagniho, G. Rossiniho, P. I. Čajkovského, C. Saint-Saënse a B. Smetany.
Koncert se koná v rámci programu Rok české hudby a uctí 20. výročí úmrtí Jarmily Novotné. (23. září 1907 Praha – 9. února 1994 New York)
Do Litně na Berounsku je na 8. a 9. září ohlášen první ročník hudebního festivalu na počest slavné české operní pěvkyně Jarmily Novotné (1907-1994). Hlavní hvězdou programu se má stát její vnučka Tatiana Daubek, která se představí v sólovém koncertu Antonia Vivaldiho. Dějištěm se stanou prostory zámeckého areálu, kde Novotná žila. Zámek od její emigrace do USA před druhou světovou válkou chátrá. Festival na počest Jarmily Novotné by měl pomoct získat peníze na opravy a zpřístupnění objektu pro veřejnost.
[Publikace] Deník politika - Zvolte mě a budete brečet! – Persona, non grata
_#IMGTEXT_
Ležel jsem zrovna na pláži v Toskánsku, prohlížel si mladé holky kolem a říkal si, jak se to stalo, že je moje manželka tak stará a tlustá, přestože já pořád vypadám mnohem mladší, když mi zavolali z partajního sekretariátu v Praze. Devět měsíců před volbami padl předseda partaje a volební lídr, protože ho chytili, když mu domů zrovna přivezli fůru zlatých cihel. A já jako člen vedení a náměstek ministra mám teď přijet do Prahy vybrat nového lídra! Už v osm hodin jsme se sešli v sekretariátu strany. Chvíli po osmé jsme se zavřeli do zasedačky, převážně mlčeli a jen se na sebe bezradně dívali. Nikdo nevěděl, jak začít, a hlavně, jak skončit. Až jeden místopředseda řekl: JSME V PRDELI!! A JESTLI S TÍM RYCHLE NIC NEUDĚLÁME, ZŮSTANEME TAM! Načež jiný místopředseda řekl: "Pavle, zvedneš to? Vytáhneš nás z prdele?" A já to zvednul!!! Stal jsem se volebním lídrem a úřadujícím předsedou STRANY DEMOKRACIE A OBČANŮ!!! Tak začíná strhující a leckdy až neuvěřitelný fiktivní deník skutečného politika. Autor, který si přeje zůstat v anonymitě, velmi otevřeně a bez obalu popisuje praktiky v zákulisí vrcholné politiky. A vy se nebudete stačit divit.

Nakladatelství: Malý princ, 2014
ISBN: 978-80-87754-41-2

10. 7. 2014 od 15:00 - 31. 8. 2014 do 17:00 „Když si chlapi hrajou“ aneb miniaturní svět modelů
Místo konání: Regionální muzeum Mělník - nám. Míru 54
Výstava modelů letadel, vrtulníků, aut, lodí, architektury a sci-fi objektů z plastu, dřeva, papíru, kovu či sádry.

Na cestě k Velké válce
Rozhořela se na přelomu července a srpna 1914 a její kořeny byly značně spletité. Mělnické Regionální muzeum vás v této souvislosti zve na komorní výstavu „Na cestě k Velké válce“, která bude v kavárně muzea k prohlédnutí od 1. července do 3. srpna 2014 (vstup volný). Cílem malé přehlídky dobových dokumentů je seznámit návštěvníky s bezprostředními i dlouhodobými dějinnými faktory, které vznik války zapříčinily. Zájemci o dané téma budou následně moci s větším užitkem vstřebat výstavu „Velká válka – Češi na bojištích Evropy“, která bude od 29. července zpřístupněna v Masarykově kulturním domě.Benefiční obchůdky se osvědčují Farní charitě v Berouně i Hořovicích, lidé do nich nosí věci, které sami nepotřebují, ale mohly by se hodit jiným. V pondělí 2. června otevřela na Plzeňské ulici Farní charita Beroun nový benefiční obchůdek Dobré dílo. V tuto chvíli se vybírá na dřevěný altánek o velikosti 8x4metry na zahradu Stacionáře sv. Anežky České pro seniory s poruchou paměti způsobenou především Alzheimerovou chorobou
Někteří se domnívají, že lidé s handicapem by měli být vděčni za každou náklonnost, za to, že s nimi vůbec někdo žije. Příběh Markéty Peluňkové, který popisuje právě vycházející časopis Můžeš, to jasně potvrzuje.

Praha – Snad nejslavnější izraelský fotograf David Rubinger vystavuje své snímky na pražské Staroměstské radnici. Devadesátiletý fotoreportér zachytil klíčové momenty dějin Židovského státu, proslul nejen válečnými záběry, ale také intimními portréty vůdců a umělců. Přes svůj vysoký věk si Rubinger nenechal pražskou vernisáž utéct. (90 let)

Dne 8. září 2014 se v prostorách historického sálu číslo 206 Akademie věd České republiky uskuteční závěrečná konference projektu „Soudobé trendy a sociální inovace v oblasti dlouhodobé a přímé péče“ (CZ.1.04/5.1.01/77.00188). Konference formálně zakončí dvouletý mezinárodní projekt financovaný z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.
[Publikace] TVRDOHLAVÝ MUŽ – Stanislav Bernard
_#IMGTEXT_
Vlastní cestou k poctivému českému pivu… To je směr, jímž se v roce 1991 vydal Stanislav Bernard se svými společníky v humpoleckém pivovaru. A zatímco státní dluh České republiky má dnes dlouhou řadu nul, Rodinný pivovar Bernard splatil obrovské počáteční úvěry a již léta je prosperující firmou, která vyváží pivo do různých koutů světa.
Nejoriginálnější český pivovarník, kterému vůbec není jedno, co se kolem něj děje. Manažer, jenž zůstává nohama na zemi a neztrácí smysl pro humor. Otevřený člověk, který ví, že úspěšné podnikání stojí především na kvalitě, kreativitě, spolupráci a odvaze neustále vstupovat na neprobádaná území. Díky originálnímu stylu se z piva Bernard podařilo vytvořit kultovní značku.
Kniha Tvrdohlavý muž ukazuje, že novodobá česká historie, to nejsou jen nedůvěryhodní politici, ale také osvícení podnikatelé, kteří se nebojí riskovat a kteří mají své sny a vize. Nemůžou se líbit úplně každému. Ale právě pro svou osobitost a svéráznost jsou hodni následování.

Nakladatel 65. POLE

Dobrý den, máme doma babičku v začínajícím stadiu Alzheimerovy chodroby
a protože je chvílemi velmi agresivní a celou moji rodinu toto chování vyčerpává, tak bych se chetěla zeptat na pár otázek.
1. Jak k ní máme přistupovat, aby nebyla tak moc agresivní ( příjde nám, že hádky uplně vyhledává a vyvolává záměrně).
2. Máme doma kocoura, co se rád toulá, ale ona je na něm uplně zavislá a když není doma nemluví o ničem jiném. Pořád dokola "Kde je koucou?!"
Jak jí máme odpovědět, aby se uklidnila?
3.Mojí sestru si již nepamatuje a je na ní zlá. (Je to ta zlá, zákeřná děv**, co se sem nastěhovala. )
Jak jí říct, že je to její vnučka a normálně to pochopila a nebyla vůči ní už zaujatá?
4.Vím, že pohyb je důležitý. Ráda bych sní chodila na procházky nebo nějak cvičila, ale babička má nemocné kolena a skoro nemůže chodit. Tak jakou aktivitu by jste mi pro ní doporučila?
Moc děkuji za odpovědi.
Potřebujete nalézt vhodnou sociální službu? Hlavním cílem portálu Rodinná databáze kontaktů (Rodako) je spojit zájemce o služby typu osobní asistence, hlídání dětí, péče o seniory či úklid s poskytovateli těchto služeb http://p12.helpnet.cz/aktualne/uzitecna-sluzba-rodinna-databaze-kontaktu#sthash.R6oxG7vj.dpuf
www.rodako.cz
[Novinky] Kavárna Zenit
Nová kavárna – Zenit spisovatelky Petry Hůlové. Krymská 24, Praha 10
http://www.zenitcafe.cz/
1 | 2 | 3 | 4 | .. | 224 | Další
Život bez bariér

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: