Vyhledávání

Vyhledávané klíčové slovo: výživnĂ©

[Publikace] Pod závojem smrti – Václav Grubhoffer
_#IMGTEXT_
V blízkosti třeboňského rybníka Svět stojí pozoruhodná stavba. Ukrývá se mezi lesními velikány. Dýchá melancholií, vznešeností, tajemstvím. Je to chrám smrti, v němž mrtví Schwarzenbergové sní svůj věčný sen. Přitahuje naši pozornost jako vše, co nedokážeme racionálně vysvětlit a přesně pojmenovat. Co se skrývá pod závojem smuteční fasády? Co znamenala smrt pro představitele významného šlechtického rodu? Přestože nás nepřestává fascinovat výjimečný životní styl šlechty, víme dosud málo o jejích posledních věcech a jejich proměnách mezi dobou pompézního baroka a počátkem minulého století. Tato kniha poodkrývá závoj šlechtické smrti. Přibližuje poslední nemoci a životní chvíle knížat a kněžen ze Schwarzenbergu. Zve na velkolepé pohřební slavnosti, jež se stávaly příležitostí k veřejné demonstraci starobylého původu, divadlem pro lidi. Vysoká šlechta v něm neztrácela svou exkluzivitu ani ve století páry. Neobyčejně pevně lpěla na zachovávání rodinných tradic, věrně střežila odkaz předků. Vzdorovala novým představám o smrti, jež přinášelo evropské osvícenství. Jak ukázala i dlouhá cesta Schwarzenbergů za reprezentativními rodinnými hrobkami, osoby s modrou krví se nesmířily s osamocenou, hygienickou a anonymní smrtí moderní doby.

Vydavatel: Společnost pro kulturní dějiny, 2014
Vozíčkář Jiří Flekna z Bakova nad Jizerou opět vystavuje svůj kreslený humor – tentokrát zavítá jeho výstava poprvé do Turnova.
[Publikace] Edith Piaf – Simone Berteautová
_#IMGTEXT_
Životní příběh velké francouzské šansoniérky Edith Piaf by žádný spisovatel nemohl napsat. Nebyl by totiž uvěřitelný. Vytvořila ho ulice, periferie, osud nebo náhoda a zapsala ho její sestra Simone Berteautová, která stála věrně po jejím boku po 30 let. Vrabčák Piaf, to odložené a zázračně uzdravené dítě pařížské periferie, se už v patnácti živí pouličními popěvky. Z ulice se dostává do nočního podniku na Montmartru, pak na Champs-Elysées a odtud už vede závratná cesta slávy k největším světovým koncertním síním. Berteautová mistrovsky líčí její umělecký růst, pohnutý život, milostné aféry i skandály. Zpěvaččin příběh je kromě jiného svědectvím o houževnatosti a pevné vůli. Piaf je posedlá prací a dovede k ní vybičovat všechny kolem sebe, stává se dokonce učitelkou příštích velkých zpěváků. I na vrcholu slávy však zůstává věrná ulici, kde se naučila sdílet bídu, touhu, radost i zklamání. Její vášnivý neopakovatelný hlas srdce si získal obdiv a úctu celého světa, všichni mu rozumějí – a nezáleží na tom, jak kdo rozumí francouzsky.

Nakladatel: Leda, 2014


[Publikace] KAM za vínem na Moravě a v Čechách – Eva Obůrková
_#IMGTEXT_
Máte rádi víno a pohodovou atmosféru vinných sklepů? Chcete se dozvědět více o pěstování vína, viničních tratích či zajímavých kuriozitách spojených s vinařstvím? Pokud jste alespoň jedenkrát odpověděli ano, pak je tato kniha určena právě vám! V uceleném a jedinečném průvodci po jednotlivých vinařských podoblastech Moravy a oblasti Čech se seznámíte s historií vinařství, pěstovanými odrůdami, velkými i drobnými producenty vína, pořádanými košty a výstavami vín či lidovými obyčeji spojenými s pěstováním vinné révy.
-Historie a současnost vín z Moravy a Čech-Vinařské obce a viniční tratě -Systém dělení vín v České republice-Slovníček vinařské hantýrky-Dny otevřených sklepů-Na návštěvě v Rakousku

Nakladatelství: CPRESS, 2014
[Publikace] KAM za pivem v Čechách a na Moravě – Eva Obůrková, Milan Plch
_#IMGTEXT_
Jedinečný průvodce po českých pivovarech a minipivovarech, moderních pivnicích i útulných starosvětských hospůdkách – to je nová publikace z oblíbené řady tuzemských průvodců Kam v ČR. Pivovary jsou přehledně seřazené podle krajů, u těch větších naleznete bližší informace o prohlídkách, o pořádaných akcích a také o dalších zajímavostech, které v daném městě můžete navštívit. V každé kapitole jsou také informace o pivovarských muzeích, o návštěvnických centrech, pivních stezkách, festivalech a pivních slavnostech. Nezapomněli jsme ani na přehled specializovaných obchodů s pivem nebo pivoték a také na výčet nejpověstnějších hospod a pivních barů v Praze, Brně a v Plzni.

Nakladatelství: CPRESS, 2014
[Poradna] nemocnice
dobry den mam nemocnou maminku je ji 69 let je nyni v nemocnici po infartu a už ji maji propustit ale jen ona nemuže chodit je slaba na nohy a lekaři neposkytnou žadnou pomucku k chozeni a ani vozik co dělat -když je ležak.
Prezident Miloš Zeman udělil 28.10.2014 nejvyšší české státní vyznamenání Řád bílého lva zachránci židovských dětí siru Nicholasi Wintonovi a in memoriam bývalému předsedovi britské vlády, ikoně britského boje proti nacistickému Německu Winstonu Churchillovi. Winton, kterému je 105 let, převzal vyznamenání z rukou hlavy státu na zvláštní ceremonii na Pražském hradě osobně, vyznamenání pro Churchilla převzal jeho vnuk Nicholas Soames.
[Publikace] Homeopatie & perimenopauza – Besnard–Charvet Christelle
_#IMGTEXT_
tématem menopauzy se gynekologové setkávají dnes a denně. Klasická léčba pacientkám často přináší jen částečnou úlevu, případně ji v určitých klinických situacích nelze doporučit vůbec. Homeopatie pak pro ně znamená velký přínos. Brožura je určena gynekologům, ale také všem ostatním lékařům a studentům medicíny.

Vydavatelství Grada, 2014
[Publikace] Hody, půsty, masopusty – Kamila Skopová
_#IMGTEXT_
Nové vydání rozebrané knihy populární výtvarnice a etnografky Kamily Skopové (1944) Hody, půsty, masopusty volně navazuje na její předchozí publikace, zejména Rodinné stříbro, Vánoční svátky o století zpátky či Rok na vsi. I zde svým charakteristickým způsobem přibližuje čtenáři dění okolo všech důležitých svátků, obyčejů, zvyklostí a slavností českého kalendářního roku.
Jednotlivé oddíly knihy jsou členěny podle ročních období a popisují detailně jak všechny po věky tradované pověry, obyčeje a receptury, tak i ozapomenuté dětské hry. Zručnější čtenáři najdou inspirativní návody ke zhotovení různých hraček a zvykoslovných předmětů, hospodyňky zase ocení recepty pro přípravu staročeských postních i slavnostních pokrmů. Jedinečný dokument, který ukazuje v širokém záběru život a tradice předchozích generací s jejich zdravou prostotou, pokorou a dnes často opomíjenými hodnotami. Kniha spojuje národopisnou dokumentárnost se srozumitelností, praktičností i zábavností, a tak mohou být zdrojem poznání a zábavy pro nejširší spektrum čtenářů, dědečky či babičkami počínaje a vnoučaty konče. – Text je bohatě doplněn nejen ilustracemi a instruujícími kresbami, ale i řadou barevných fotografií

Nakladatel: Akropolis, 2014, 2. vydání
[Novinky] Zákon o důchodovém pojištění myslí na tzv. „sendvičovou generaci“. Doba péče o blízké se do důchodu započítává .
Lidé ve věku mezi 45–65 lety jsou čím dál častěji doslova „obloženi“ dvěma závazky. Musí zvládnout péči o své stále ještě ne zcela samostatné děti a zároveň zaopatřit své stárnoucí rodiče nebo prarodiče. Toto časově náročné období jde velmi těžko skloubit s pracovním úvazkem. Proto příslušníci tzv. „sendvičové generace“ často stojí před otázkou, zda opustí zaměstnání, aby se mohli dlouhodobě věnovat svým blízkým. Může se péče o blízké započítat do důchodu?

Víc na
Zákon o důchodovém pojištění myslí na tzv. „sendvičovou generaci“. Doba péče o blízké se do důchodu započítává - See more at: http://p12.helpnet.cz/aktualne/zakon-o-duchodovem-pojisteni-mysli-na-tzv-sendvicovou-generaci-doba-pece-o-blizke-se-do#sthash.EvayYm2l.dpuf
[Poradna] Babička
Pěkný den, starám se o 91 letou babičku, která do teďka spala na své posteli, zvedla se jen s pomocí a zase položila, ale minulý týden jí amputovali nohu, potřebovala by polohovací postel, podložku proti proleženínám, dá se vše vyřídit přes pojišťovnu? A který pan doktor mi napíše poukaz, připadám si v našem zdravoctnictí jako Alenka v říši divů. A na co vše má člověk, který se teď už ani sám nenají, je na plenkách a už vlastně jen leží, nárok??? Děkuji moc. Jana
[Publikace] Nevíte, co jíte - Jak vás klame potravinářský průmysl – Fořt Petr, Mach Ivan
_#IMGTEXT_
Jak na vás působí reklamy na dětské sladkosti a k nim přidané hračky?. Do některých fast food restaurací chtějí děti pro hračky, které k jídlu dostanou, vůbec ne pro jídlo. Ale – jde vůbec o jídlo vhodné pro děti? Tento fakt je jedním z důvodů, proč se odborníci na výživu Petr Fořt a Ivan Mach rozhodli formulovat skutečně etickou, i když písemnou, reklamu na kvalitní zdravou výživu. Čekejte explozi nečekaných informací směrem k vašemu rozumu. Podívejte se na zoubek tomu, co vkládáte do svých úst. Autoři v knize vysvětlují skutečnou podstatu vlivu cukrů, tuků a soli na naše zdraví. Dozvíte se, co opravdu jíme a jak můžeme jíst zdravě, jak se vyznat v odborných doporučeních týkajících se stravování i jak výrobci potravin a s nimi spolupracující věda lžou a záměrně bagatelizují či zastírají problémy, které aktuální potraviny přinášejí. Kniha je přehledně rozdělena do tří částí: Co jsou to tuky? Co se skrývá za jejich strukturou? Co jsou „hodné“ a co „škodlivé“ tuky, kolik jich můžete a kolik musíte jíst, kolik bychom jich mohli sníst, aniž bychom riskovali vážné poškození zdraví. Co jsou to cukry? Nejsou náhodou zbytečné? Ono nejde jen o cukr, ale o pestrou škálu sacharidů, jejichž účinky jsou často obtížně předvídatelné. Sůl nad zlato, aneb od pohádky k realitě Šokující (ne)možnosti, související s použitím soli.

Nakladatel: BizBooks, 2014
Projekt Zeitbank 55+, který byl v letech 2012 – 2013 realizován v rámci přeshraniční spolupráce Rakouska, Německa a České republiky, sdružuje komunitní kluby a skupiny, kde si účastníci navzájem poskytují podporu a pomoc v každodenním životě s cílem připravit si „přátele“ pro okamžik, kdy zdravotní a věkové limity budou omezovat jejich možnost zůstávat i ve stáří doma ve svém přirozeném prostředí.

Ve dnech 16. – 18. 10. 2014 se v Plzni, pod záštitou Zdeňka Honze, člena Rady Plzeňského kraje pro oblast sociální věci, konalo historicky první setkání Evropské sítě Zeitbank 55+. V Rakousku od roku 2003 pracuje 37 spolků, v Německu od roku 2006 pracuje 13 komunitních skupin a v České republice přímo v plzeňském regionu pracují 2 spolky, které podporuje a garantuje TOTEM – RDC. Patnácté výročí založení TOTEM – RDC se stalo důvodem k uspořádání významného prvního setkání partnerů právě v České republice v Plzni. Akce byla koncipována jako výměna zkušeností rakouských, německých a českých partnerů, realizátorů projektu Zeitbank 55+ (v české modifikaci Sousedé 55+), který aktivně naplňuje jedno z hlavních témat Národního akčního plánu pozitivního stárnutí a to podpory seniorské cílové skupiny aktivitami založenými na principech sousedské výpomoci.

Dobrý den,
prosím Vás o radu jak postupovat. Moji prarodiče (babička 86 let, děda 84 let) žijí sami v domě, obě jejich dcery bydlí daleko a nemohou se o ně starat, ani za nimi častěji jezdit. Již nějakou dobu (10 let) se snaží rodičům domluvit, aby se přestěhovali do domova pro seniory. Oba zarputile odmítají a přepisují majetek na sousedy a vzdálené rodinné příslušníky (dům, v němž bydlí, jim už vlastně nepatří). Moje matka jim domluvila denní návštěvy opatrovatelky a rozvoz obědů až do domu. Obě záležitosti po měsíci zrušili. Také jim zařídila 2 místa v domově pro seniory, už 2x takové nabídky nevyužili. Děda už je psychicky nemocný, nemá od toho papír, protože lékaře odmítá navštívit (jeho lékař odmítá přijet) a pokud nebere léky, které mu zajistí babička (od dědova lékaře), je agresivní. V opačném případě je apatický. Babička velmi rychle chřadne, nemůže na nohu a špatně slyší. Je jasné, že takovou situaci snáší jen těžko. Když byla babička v nemocnici, děda byl přes telefon několikrát denně instruován, co má dělat (kde má jídlo, kdy se umýt, atd.). Nyní je v nemocnici děda (prodělal embolii – a již dříve 3x infarkt). Matka byla informována lékařkou, že se dcery musí o rodiče postarat. Prosím o radu, co znamená „musí“ (respektive do jaké míry)? Jak byste radil/a postupovat v tomto případě. Rodina by byla velmi ráda, kdyby bylo o ně postaráno již několik let, ale nechávají nás je pozorovat, jak se situace zhoršuje a odmítají ji jakkoli řešit. Prosím pomozte.
Děkuji

Po smrti mamky před třemi roky, mi zůstal na krku její manžel.Je nechodící,upoután na lůžko a odmítá jít do domova pro seniory.Byt je můj,ale pán je věcné břemeno.Mám svoji rodinu,syny,vnučku a partnera. Musím se starat a bydlet s vdovcem po mé mámě?Děkuji.
[Poradna] Chodítko
Dobrý den matka je postižena Alz. chorobou již v pokročilém stadiu. Posledních 50 let života si již nepamatuje a poslední dobou se jí zhoršila se jí mobilita do té míry, že začala padat. Chtěl bych se zeptat, jestli tzv. chodítko je ještě v této situaci řešením, byť dočasným. Děkuji za odpověď.
[Poradna] stárí 93 let
Dobrý den,moje babicka lezí v ldn ve Vysocanech,neplatí zádné reg.poplatky a ani uz neví,ze má nejaký dúchod,který chodil k mojí mamince,ta ale v lednu zemrela.Její manzel si nechává babicciny 2 slusné dúchody pro svojí potrebu,nevyuzívá peníze v její prospech,odmítá jakýkoliv kontakt s rodinou a tvrdí,ze má plnou moc.Nevíme kam se obrátit,jak celou vec overit.Babicka je hlásena V Praze9,Letnanech.Dekuji M.hREBIK
[Odkazy] Pro památky
Klub PROPAMÁTKY je otevřený pro jednotlivce, firmy i neziskové organizace, jenž podporují šíření osvěty a příkladů dobré praxe v péči o památky.
Co můžete podpořit:
Provozování portálu PROPAMÁTKY a jeho další rozvoj
– Prezentaci památek v soutěži veřejných sbírek MÁME VYBRÁNO
– Dlouhodobou nezávislost redakce portálu na dotacích

redakce(zavináč)instituteu.cz
– Zaměstnávání lidí se zdravotním hendikepem v redakci portálu


[Publikace] Důchodkyně nestřílejte – Mlynářová, Marcela
_#IMGTEXT_
Slovo důchodkyně automaticky vyvolává představu babky v šátku, tmavých šatech a polobotkách prošlápnutých nejméně dvěma generacemi, která na hřbitovní lavičce při nostalgických vzpomínkách přivyká prostředí. Současnost je ale jiná. Dnešní ženy-důchodkyně, zbavené pout stereotypního zaměstnání, nikdy nekončícího zajišťování chodu domácnosti, nevděčné výchovy dětí a manžela, který si pod tlakem zbytku mízy našel (bohudík) mladší, začínají konečně žít. Mají čas na sebe i na své záliby, mají šarm i eleganci, a především díky životním zkušenostem schopnost vnímat svět kolem sebe s humorným nadhledem...“ Autorka živě přibližuje současnou ženu po šedesátce, která je však babičce na plný úvazek značně vzdálena. Její úsměvné a s lehce provokujícím sarkasmem podané příhody věrohodně potvrzují, že není podstatný věk, ale přístup k životu.

Nakladatelství Brána, 2014
[Publikace] Psychiatrie pro sociální pracovníky – Václava Probstová, Ondřej Pěč
_#IMGTEXT_
Publikace definuje znalosti, dovednosti a postoje moderní sociální praxe v péči o lidi s duševními poruchami koncipované dle biopsychosociálního modelu s akcentem na vnitřní dynamiku onemocnění a environmentální faktory. Autoři zpracovali základní popis projevů duševních onemocnění, včetně detekce rizikových faktorů, a dále charakteristiku specifických znalostí a dovedností důležitých pro sociální práci a komunikaci s člověkem s duševním onemocněním. Zaměřili se také na pracovní vztah s lidmi s duševním onemocněním, jeho prožívání sociálními pracovníky a rovněž na znalosti a dovednosti nezbytné pro šetření, včetně šetření sociálních faktorů (rodina, sociální síť, dostupné zdroje okolí, stigma, sociální vyloučení a inkluze), které se u řady duševních onemocnění významnou měrou podílejí na průběhu, vyústění onemocnění a dosažení úzdravy. O konceptu úzdravy pojednává samostatná kapitola. Zvláštní oddíl vymezuje systém péče v ČR. Kniha je příspěvkem na cestě k nové etapě transformace psychiatrické péče.

Nakladatelství Portál, 2014
[Publikace] Vnitřní nazírání - Nová věda osobní – Siegel Daniel J.
_#IMGTEXT_
Dokážeme změnit svůj mozek? Je možné zbavit se zdánlivě neřešitelných konfliktů i zakořeněných stereotypů v chování a ve vztazích, které nám komplikují život?
Americký neurovědec Daniel Siegel, zakladatel oboru interpersonální neurobiologie, přichází s převratnou teorií. Mozek má podle něj empatickou schopnost vhledu – vnitřního nazírání, která je předpokladem a sociální inteligence. Pomocí vnitřního nazírání můžeme provádět pozitivní změny ve svém mozku – a ve svém životě. Tato syntéza nejnovějších poznatků neurovědy a vývojové psychologie s východními meditačními technikami nabízí pozoruhodné možnosti v léčbě nejrůznějších psychických potíží a poruch v každém věku – od puberty až po stáří.

Nakladatel:Triton, 2014
Jeden z prvních AZ busů společnosti AZ bu(s)sy, zaměřených na aktivní poznávání českých regionů, bude vypraven z Prahy dne 29. října, v 8:00 hodin od Ženských domovů Na Knížecí, stanice -M- B ANDĚL. První výlet směřuje do jižních Čech, do regionů Písecko a Strakonicko. Na programu bude netradiční procházka po Písku spojená s návštěvou
architektonických památek a s ochutnávkou regionální kuchyně. Dalším bodem výletu bude zastavení na unikátním Hoslovickém mlýně u Strakonic, kde na hosty dýchne historie prolnutá příběhy posledních majitelů. Sladkou tečkou budou pošumavské koláče, které k tomuto místu neodmyslitelně patří.

info(zavináč)azbusy.cz

Projekt “Nejsme chudinky jsme hrdinky“ řešil v období roku 2012 až 2014 problematiku pečujících osob ve Středočeském kraji ve vazbě na jejich umístění na trhu práce formou získání živnostenského oprávnění.
Po mnoha setkáních s CS bylo dovozeno, že pouze minimum pečujících osob má možnosti, pracovní kompetence, sílu, vůli a předpoklady pustit se do samostatného podnikání. K tomuto poznání celý tým došel na základě osobních setkání a kontaktů, neformálních rozhovorů i kvalitativního výzkumu příjemce podpory. Výchozí myšlenkou totiž bylo tvrzení, že drobná podnikatelská činnost umožní pečujícím osobám flexibilní uspořádání pracovního času i s ohledem na osobu, o kterou je pečováno v domácím prostředí, nebo se na péči podělí další členové rodiny či jí zabezpečí různí poskytovatelé sociálních služeb. Forma této flexibility se projevila jako nevhodná, resp. vhodná jen pro několik jednotlivců.
[Publikace] Nemoc jako řeč duše – Ruediger Dahlke
_#IMGTEXT_
Autor zde vkládá čtenáři do rukou prostředek k porozumění řeči vlastního těla, k výkladu vlastních symptomů i k navázání vztahu s duševními příčinami nemoci. Tato kniha obsahuje velké množství chorobopisů, přičemž doplňuje a rozšiřuje publikaci Nemoc jako cesta.
Ruediger Dahlke přispívá k novému chápání nemoci jako psychosomatického procesu. Nemoc se naučíte vnímat jako příležitost, jak uvést tělo a duši opět do harmonie a jak je v harmonickém vztahu také udržet. Symptomy pojmete jako smysluplný odkaz a jako učební látku, a nebudete mít důvod snažit se příznaky chorob sprovodit ze světa.
Dr. Ruediger Dahlke je lékař a psychoterapeut, zabývající se psychosomatickou medicínou, homeopatií a přírodní léčbou.

Nakladatelství: CPRESS, 2014
[Publikace] Úsměvy smutných mužů - Zápisky z léčebny – Josef Formánek
_#IMGTEXT_
Když spadnete na dno, nezbývá než se odrazit směrem vzhůru. Místy úsměvné, místy drsné zápisky z protialkoholní léčebny. Příběhy čtyř pacientů, kteří se skamarádí při nelehkém úkolu - zbavit se závislosti, černého draka v sobě. Mrazí při sledování jejich předchozích životů, kdy se díky alkoholu ocitají až na pokraji smrti. To jim však při samotné léčbě nebrání zažívat humorné příběhy a situace, které plynou z nenormálního soužití třiceti mužů na uzavřeném oddělení. Podaří se jim přitom vyhrát válku s démonem alkoholu?

Nakladatel: Smart Press, 2014
1 | 2 | 3 | 4 | .. | 228 | Další
Život bez bariér

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: