Vyhledávání

Vyhledávané klíčové slovo: výživnĂ©

[Poradna] deprese
Dobrý den, moje maminka (66) bojuje už téměř dva roky s depresí.... Již v minulosti asi 4x prodělala depresi (vždy tak 6 měsíců léčba, někdy i ústavní), ale tentokrát se jí nemůže zbavit... Byla hospitalizovaná v psychiatrické léčebně, bere spoustu léků, jakmile se stav trošku zlepšit, byla propuštěna domů, kde ale během měsíce upadla do stejného stavu jako dřív a nemůže se ho do dnešního dne zbavit.. Je opět hospitalizovaná v PL, prodělala i 6 elektrokonvulzí, po kterých byla 14 dní naprosto zmatená, pak se začala zlepšovat a cítila se 14 dní dobře, nyní je opět tam, kde byla... Cítí velkou úzkost, nic ji nebaví, neumí si představit návrat domů... Podotýkám, že matka je celý život zvyklá se o někoho starat, byla na nás dlouho sama, rozvedla se (a zdá se mi, že dodnes se s tím nevyrovnala), měla 3 práce, teď v důchodu se cítí nepotřebná, přestože ji se sestrou ujišťujeme, že potřebná je a rády ji se vším pomůžeme... Už nevím, jak na ni... Je možné, že už se ze své deprese nikdy nedostane? Krom léků na depresi užívá i Nakom Mite, protože má příznaky Parkinsonovy choroby (třepání končetin). Jak takovému člověku pomoci, aby se mohla vrátit do života? Vždy ji vše bavilo a byl to veselý člověk....
Léky, které jsou aktuálně na trhu

Užitečné odkazy:
Portál O lécích.cz
Ministerstvo zdravotnictví České republiky
Státní ústav pro kontrolu léčiv


Dobrý den,

Před pár měsíci jsem převzal opatrovnictví mé matky po otci, který náhle zemřel. Opatrovník jí byl ustanoven soudem z důvodu alkoholové demence v roce 2000. Letos jí bude 70 let a již od počátku mého opatrovnictví u ní pozoruji problémy v chování. Domluvy i důrazné a vysvětlování je u ní bezpředmětné. Přesto bych ji však rád dochoval v domácím prostředí. Nicméně nejsem si jistý, zdali je to v jejím případě ještě bezpečné.
Vzhledem k tomu, že jsem v oblasti zdravotnictví laik a praktický lékař mi v této problematice nepomohl, dovoluji si Vás touto formou požádat o radu na koho se obrátit. Tedy kdo by byl schopný posoudit, zdali další setrvání matky v domácí péči je bezpečné.
Předem děkuji za Vaši případnou odpověď

_#IMGTEXT_
V monografické studii Dobro a ctnost pohledem etických a náboženských koncepcí jsou jednotlivé kapitoly vykresleny jako tematické portréty vybraných myslitelů, z nichž krystalizuje jasnější představa o tom, jak se etika jako filosofický obor konstituovala v průběhu dějin západní filosofie a jak se její klíčové termíny dobro a ctnost staly centrem její pozornosti. Tematika ctností jakožto jednoho z řady prostředků realizace lidského života uskutečněného v božském vědomí, v němž mizí i klasická dichotomie dobra a zla, bude nosným pilířem u interpretativní analýzy vybraných náboženských a duchovních směrů: judaismu, islámu, konfucianismu a taoismu, hinduismu a buddhismu, včetně hledání etických souvislostí v kabalistických a tantrických naukách. Závěrečná část knihy je věnována speciálním problémům aplikované etiky, jakými jsou otázky smrti a umírání z perspektivy tibetského buddhismu, nárys obecné etiky pro klientské profese a položení možného filosofického základu pro etiku v oblasti sportu.

Vydavatelství: Triton, 2014
ISBN: 978-80-7387-786-6
[Publikace] Alexander Hackenschmied – Michael Omasta
_#IMGTEXT_
Monografický sborník věnovaný světově proslulému fotografovi a avantgardnímu filmaři Alexandru Hackenschmiedovi - Hammidovi, sestavil rakouský filmový vědec Michael Omasta k 95. výročí tvůrcova narození. Přizval k němu odborníky z Evropy i Spojených Států, kde tento plodný a inspirativní umělec dlouhá léta působil. Sborník se snaží pokrýt všechny důležité etapy jeho tvůrčího života od raných filmových pokusů v rodném Československu (stať Michala Breganta) přes jeho práce v americkém exilu pro Úřad válečných informaci a spolupráci s jeho životní partnerkou Mayou Derenovou až k pozdním dílům na poli polyekranu a velkoformátových kinematografických projektů s Francisem Thompsonem. Kniha vychází opět v součinnosti s programem Letní filmové školy v Uherském Hradišti, kde proběhna výstava i ucelená přehlídka Hackenschmiedových filmů za účasti jeho syna. Kniha bude opatřena rozsáhlou komentovanou filmografií, výběrovou bibliografií, novou edicí Hackenschmiedových filmově literárních prací a bohatým obrazovým doprovodem, v němž nebudou chybět i dosud nezveřejněné fotografie.

Vydavatelství: Casablanca, 2014
ISBN: 978-80-87292-27-3
Na veletrhu, jehož pořadatelem je Městská část Praha 1, se představí zhruba 30 organizací, jejichž nezisková působnost spadá především do sektoru sociální péče, zaměřené na seniory, tělesně postižené, osoby ohrožené domácím násilím, osoby s mentálním postižením, rodiny s dětmi ohrožené sociálním vyloučením a mnoha dalších. Doplněny budou o organizace a občanská sdružení působící na poli volnočasových aktivit nebo vzdělávání.
V pátek 29. srpna se na Střeleckém ostrově od 14 hodin uskuteční první veletrh poskytovatelů Sociálních služeb Městské části Praha 1.
Výstava představuje filmové, divadelní a kabaretní hvězdy První republiky a protektorátu, významné osobnosti Prahy stejného období. Známá sběratelka historické módy Vlaďka Dobiášová na výstavě představuje pestrou škálu kostýmů a doplňků osobností, spojených nejenom s kabaretní zábavou, ale hlavně se stříbrným plátnem. Nechybí oblíbená filmová herečka Věra Ferbasová, pohledný gentelman Svatopluk Beneš, smyslná Adina Mandlová, populární Nataša Gollová a další, kteří se na filmovém plátně nechali zvěčnit.
Speciální část na výstavě patří Zitě Kabátové. Tato pražská rodačka je s místním prostorem provázána nejenom umělecky, ale hlavně ako jeho bývalá ředitelka. Po zákazu filmování, který trval dlouhých 25 let, vystřídala Kabátová několik nechtěných zaměstnání. Na dlouho zakotvila jako vedoucí kina Illusion v dnešním prostoru podniku Royal. Kino se specializovalo na filmy pro pamětníky a Kabátová sem pravidelně zvala vynikající herce (např. Nového, Buriana) na besedy před filmy. K výstavě se pojí pozůstalost zapůjčená rodinou Zity Kabátové a na plakátovacích sloupech se návštěvníci seznámí s jejím 99 let trvajícím životním příběhem na fotografiích z rodinného archivu s vlastnoručními popisy herečky. Royal Theatre Cinema Cafe, Vinohradská 48, Praha 2

Výbornou službu zavedla Asociace inovativního farmaceutického průmyslu. Její bezplatná online poradna Znám své léky vám pomůže vyznat se v lécích, které užíváte, odhalit případné interakce, tj. vzájemnou nesnášenlivost léčiv, a poukázat na konkrétní potraviny a bylinky, kterým byste se měli vyhnout
Padělky léků

Definice padělků léků a další důležité informace o této problematice.DEFINICE

Definice padělku léčivého přípravku v českém právním řádu neexistuje. Světová zdravotnická organizace definuje padělek léčiva jako „přípravek, jehož identita a /nebo původ jsou úmyslně a podvodně špatně označeny. Padělky mohou obsahovat správnou nebo nesprávnou účinnou látku a nebo ji neobsahovat vůbec, případně jí neobsahovat deklarované množství. Padělkem je i originální přípravek, jehož obal je falešnou napodobeninou.“ (WHO: Guidelines for the development of measures to combat counterfeit drugs, Ženeva 1999). Dá se také řici, že padělkem léčivého přípravku je přípravek, k němuž někde na světě existuje originál, tj. originální registrované léčivo, které je k dispozici na světovém trhu pod stejným názvem.

Dobrý den, jsme z okresu Havlíčkův Brod. Máme tatínka 71 let po operaci kyčelního kloubu.Bohužel se při léčbě přidaly další problémy a tatínek je dnes ležákem na LDN. Potřebujeme najít vhodné zařízení, kde by se nám o něj dokázali celodenně postarat, případně by nám ho pomohli "rozhýbat". Můžete nám, prosím, poradit?
Znám své léky
Bezplatná online poradna Znám své léky vám pomůže vyznat se v lécích, které užíváte, odhalit případné interakce, tj. vzájemnou nesnášenlivost léčiv, a poukázat na konkrétní potraviny a bylinky, kterým byste se měli vyhnout.

Poradna je určena pro pacienty i jejich rodinné příslušníky, kteří užívají více různých léčivých přípravků (na předpis nebo volně prodejných). Poradna není v žádném případě náhradou odborných rad lékaře, pouze doplněním informací pro pacienty, jež mají zájem se dozvědět víc. Váš lékař nemusí vědět o všech přípravcích, které vám byly předepsány v jiné než jeho ordinaci.


[Publikace] Psychologie a komunikace pro zdravotnické asistenty – Kelnarová Jarmila, Matějková Eva
_#IMGTEXT_
Kniha zpracovává problematiku verbální a neverbální komunikace a psychologie zaměřené na zdravotnickou a sociální oblast a její využití ve zdravotnických profesích. Po jejím prostudování a využití při výuce žák získá teoretické poznatky a předpoklady pro jejich využití v praxi. Psychologické poznatky obsažené v učebnici využije při jednání s nemocným i s rodinou, při zvládání konfliktů, při sdělování informací a při edukaci nemocného. Bude schopen hodnotit a chápat chování pacienta v určité situaci a získá možnost reflexe vlastních reakcí. Kniha je určena jako jedna z učebnic pro obor zdravotnický asistent a další zdravotnické obory.

Nakladatel: Grada, 2014, vyd. 2
[Publikace] Nemoc jako symbol – Ruediger Dahlke
_#IMGTEXT_
Nalezněte souvislost mezi svými zdravotními potížemi a psychickým stavem, a naučte se tuto situaci vyřešit do stavu uzdravení či smíření. Pochopte symbolické významy příznaků nemoci a přijměte ji jako poselství. V této příručce naleznete přes 400 klinických obrazů nemocí, potíží a zdravotních problémů, a více než 1000 jejich příznaků a návody, jak si pomoci. Autor je v německy hovořících zemích, ale také u nás velmi uznávaný odborník na tato témata. Lékař, terapeut a velký zastánce veganské stravy.

Nakladatelství CPRESS, 2014
[Publikace] Deset tváří úzkosti – Hans Morschitzky, Sigrid Sator
_#IMGTEXT_
V současné době onemocní nějakou formou úzkostné poruchy v průběhu svého života každý čtvrtý člověk z populace. U žen je toto onemocnění nejčastějším psychickým problémem, u mužů druhým nejčastějším po problémech s alkoholem. Zkušení autoři řady úspěšných knih popisují deset tváří úzkosti, tedy formy úzkostných poruch – panickou poruchu, agorafobii, specifické fobie, sociální fobii, generalizovanou úzkostnou poruchu, posttraumatickou zátěžovou poruchu, nutkavé poruchy, hypochondrickou poruchu, organickou úzkostnou poruchu a substancemi indukované úzkostné poruchy.

Nakladatelství Portál, 2014
Kniha v e-shopu
[Publikace] Sebekoučink pro ženy – Cornelia Topf
_#IMGTEXT_
Stále ještě žijeme v době, kdy se od mnoha žen očekává, že kromě pracovní kariéry budou více než jejich partneři zodpovídat za péči o děti a o domácnost. A dosud žijeme v době, kdy se ženy obávají, jak pracovně obstojí ve světě mužů. Kdy o sobě pochybují a očekávají od sebe perfektní výsledky. Každá žena proto potřebuje spojence, přítelkyni, rádkyni v těžkých životních situacích. Moderní doba našla nové slovo, které v sobě všechny tyto role spojuje – koučka. Kdo však bude pro ženu touto koučkou, která ji povede k sebezdokonalení a zároveň jí ukáže cestu k nalezení vnitřního klidu? Nejlepší koučkou pro ženu je ona sama!

Nakladatelství Portál, 2014
Kniha v e-shopu
[Publikace] Ošetřovatelství založené na důkazech – Jarošová Darja, Zeleníková Renáta
_#IMGTEXT_
Odborná publikace seznamuje českou ošetřovatelskou veřejnost se základními principy ošetřovatelství založeného na důkazech (Evidence Based Nursing) – obsahuje základní charakteristiky, proces a výuku principů EBN. Je určena nejen studentům pregraduálního a postgraduálního studia ošetřovatelství a příbuzných zdravotnických oborů, ale také sestrám, porodním asistentkám a dalším zdravotnickým pracovníkům v praxi. Vzhledem k tomu, že v současné době není na českém trhu publikace, která by se věnovala této problematice, je publikace ojedinělá a přínosná nejen pro studenty ošetřovatelství, ale také pro vyučující a ošetřovatelské profesionály v klinické praxi.

Nakladatelství: Grada, 2014
ISBN: 978-80-247-5345-4
Dobrý den,
starám se o maminku, 80 let,která v minulém roce úspěšně zdolala rakovinu. Je po všech vyšetřeních, CT mozku, je naprosto v pořádku, hybnost dobrá, přesto však odmítá chodit, nekomunikuje a chce pořád jen spát, cca 21 hodin denně. Když se s ní snažíme chodit, dělá hysterické scény a padá. Nevíme, jak se máme k ní chovat, čím více se snažíme o ni pečovat, tím je bezcitnější, prosby, pláč ani vůbec nic ji nezajímá.Maminka je člověk s velmi silným egem, dle našeho názoru se do něho propadla. Prosím o radu.
S pozdravem
Barbora
[Publikace] Děláme si to doma sami – Alena Thomas
_#IMGTEXT_
Doma se dá vyrobit téměř všechno, od luxusní pěsticí kosmetiky přes léčivé extrakty k prevenci běžných neduhů až po čisticí prostředky pro domácnost, které překvapí svým jednoduchým složením a zároveň nekompromisním účinkem.
Biokosmetika se dá samozřejmě koupit, jako skoro všechno, ale stejně jako je vaše vlastní mrkev ze zahrádky lepší a rozhodně levnější než ta bio z chladicího boxu, tak i domácí pleťová voda bez jediného zbytečného přídavku připravená doslova za pět minut vykoná lepší službu, a to za zlomek pořizovací ceny dostupných značkových bioproduktů.

Vydavatel: Nakladatelství Jota s.r.o., 2014
ISBN: 978-80-7462-535-0
Do 25. srpna je možné nominovat nejlepší seniory/ky a kluby na cenu, kterou vyhlásila Nadace Charty 77 v rámci svého projektu Senzační senioři.
Cílem je podpora seniorů jako významné části naší společnosti a zdůraznění jejich výjimečných výkonů, počinů a prací. Ocenění má inspirovat seniory v jejich vlastním životě a posilovat jejich sebevědomí a sebedůvěru. Výběr oceněných a prezentace jejich práce široké veřejnosti je šancí pro postupné rozbití stereotypů v nazírání na život seniorů.
Kategorie jsou dvě: Nejlepší senior/seniorka a Nejlepší klub.

Návrh na udělení ocenění musí být podán písemně nebo elektronicky, a to zasláním přihlášky společně se zdůvodněním návrhu a 2 referencemi do 25.8 2014.
O udělení ocenění rozhoduje nezávislá porota. Cena bude slavnostně vyhlášena a předána 1. 10. 2014 v Divadle ABC v Praze od 15 hodin.
přihlášku včetně zdůvodnění návrhu a s referencemi zašle navrhovatel:
a) poštou v obálce s označením v horním levém rohu heslem Senior roku na adresu: Nadace Charty 77, Melantrichova 5, 110 00 Praha 1
b) prostřednictvím e-mailu na adresu: info@sensen.cz
• vyhlašovatel a odborná porota si vyhrazují možnost kontaktovat nominovaného nebo navrhovatele k doplnění údajů či informací potřebných k objektivnímu hodnocení nominovaného
Přihláška a další informace jsou na www.sensen.cz.


[Publikace] Všecko bylo trochu jinak - dodatky – Milan Hrala
_#IMGTEXT_
Pokračování autobiografických vzpomínek vysokoškolského učitele, které autor předkládá čtenářům převážně formou humoristických povídek. Snahou bylo vybrat takové momenty, které mají aspoň trochu komický nádech. Najdeme zde kapitolky o jeho rodičích a prostředí, ve kterém vyrůstal, a také o jeho spolupracovnících a dalších lidech, se kterými se během svého života setkal.

Nakladatelství Oftis, 2014
ISBN: 978-80-7405-344-3
[Publikace] Neurodegenerativní onemocnění – Radoslav Matěj, Robert Rusina
_#IMGTEXT_
Prakticky zaměřená publikace je určená neurologům, psychiatrům, geriatrům, psychologům a dalším zájemcům o problematiku neurodegenerativních onemocnění. Souhrnný pohled vymezuje definici a základní charakteristiky neurodegenerací. Přehledně a prakticky jsou diskutovány etiopatologické, klinické, neuropsychologické a neuroradiologické aspekty spolu s neuropatologickými nálezy u nejčastějších onemocnění: mírná kognitivní porucha a Alzheimerova nemoc, demence s Lewyho tělísky, frontotemporální demence, progresivní afázie, Parkinsonova nemoc, Huntingtonova nemoc, progresivní supranukleární obrna, kortikobazální degenerace, multisystémové atrofie, onemocnění motorického neuronu, prionová onemocnění a mnoho dalších. Pozornost je věnována terapeutickým přístupům společným pro projevy demence a parkinsonismu (farmakologické i nefarmakologické intervence, léčba komplikací, preventivní možnosti) i specifickým přístupům u jednotlivých nemocí. Jsou diskutovány neuropsychiatrické projevy demencí a možnosti jejich ovlivnění. Součástí knihy je i problematika právní a etická, zahrnující sdělování diagnózy, otázku řidičských průkazů, informované souhlasy i právní způsobilost.

Nakladatelství Mladá fronta, 2014
ISBN: 978-80-204-3300-8
[Publikace] Osm týdnů v blázinci – Eva Lohmannová
_#IMGTEXT_
Osm týdnů v bláznici je autentický, působivý román o šílenství v časech normálnosti. Třicetiletá Mila se s diagnózou deprese octne na psychosomatické klinice. Její ambiciózní rodiče jsou z toho šokovaní a nejen u nich, ale i u Milina přítele vyvolá tento fakt jisté obavy a úzkost. Nikdo z těch, kdo se v takovém zařízení octnou, přece nemůže být normální, že? Ale nakolik je vlastně Mila blázen?

Nakladatel: Ikar, 2014


[Publikace] Jak komunikovat s různými typy lidí – Bábek Radomil, Sehnalová Iva, Bábek Jiří a kolektiv autorů
_#IMGTEXT_
Publikace se záměrně malým formátem (A6) je první z řady komunikačních příruček pro každého. Kromě charakteristiky komunikačních typů se věnuje např. správnému kladení otázek, naslouchání a dalším tématům, která patří k základům komunikace. Jejím záměrem není dát návod, jak s lidmi manipulovat, ale naopak pochopit zákonitosti komunikace a porozumět druhému. Jen tak si dokážeme vysvětlit některé reakce, jednání a motivy lidí kolem nás. Jednoduchá a praktická příručka pobaví, ale především přináší netradiční poznatky a postřehy z oblasti komunikace. V jejím závěru mohou čtenáře prostřednictvím rychlého testu určit vlastní komunikační typ, který jim o nich mnohé prozradí.

Nakladatel:Inboox CZ, 2014
[Poradna] alkoholismus
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co dělat s tchánem, který již 13let pije a to v míře, která již v posledním půl roce není únosná. Před 15lety odešel do předčasného důchodu a dva roky na to začal postupně pít. Nejdříve jsme si všichni mysleli, že zapíjí to , že byl odsunut z práce. Všichni mu nabízeli pomoc novou práci, ale on rezignoval a zůstal doma u televize a svého pití. Roky utekly a nyní se bojíme o tchyni, před dvěma měsíci prodělala mozkovou příhodu a je neustále z řečí tchána strašně unavená. Nejdříve jsme se mu snažili pomoci všichni tím, že jsme začali schovávat alkohol, nedávali jsme mu důchod, kupovali jen pito a piva málo,protože kdyby neměl nic začal být agresivní. Na tchýni chce neustále peníze a neustále do ní ,,hučí"jen o tom, aby mu dala na alkohol. Ona se snaží, ale už jí ubývají síly a nám také. Tchán nechce nic slyšet o léčení, ani o radách jen stále dej, dej, dej. Když se napije zaleze jak krtek a spí probudí se a je to nanovo. Prosím poraďte, co s takovým stářím je mu 73let. Moc děkuji za odpověď.
[Publikace] Přírodní antibiotika – Stephen Harrod Buhner
_#IMGTEXT_
Zevrubná publikace o rostlinách, které mohou v řadě případů posloužit jako náhražka antibiotik. Antibiotika v dnešní době ztrácejí účinnost, protože jednotlivé bakteriální druhy se jim velice rychle přizpůsobují. Je proto nutné hledat alternativní způsoby léčby. Autor podrobně popisuje dvacet léčivých bylin (např. pelyněk, jalovec, lékořice, zázvor, třapatka ad.), uvádí jejich výskyt, složení, způsoby přípravy a dávkování, vhodnost užívání na jednotlivé příznaky onemocnění, obecné posilující účinky i účinky vedlejší, tipy, jak bylinu optimálně pěstovat, i příklady jejího užívání v historii i např. v čínské medicíně či ajurvédě.

Nakladatel: Knižní klub, 2014
1 | 2 | 3 | 4 | .. | 226 | Další
Život bez bariér

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: