Publikace

Upozorňujeme na knížky především pro generaci 40-50+, neboť v tomto období je vyšší počet pečujících o starší rodinné příslušníky. Pozornost je věnovaná rodinám, především ženám, neboť ty jsou nejčastěji v roli pečující a mají více potíží s prožíváním emocí. Dále jsou vybírany témata související i s respitní, oddechovou péčí. Ať už se týkají beletrie, financí a ekonomií, historie, práva, psychologie, sociálních problémů, sociologie či zdravotnictví. Největší oddíl tvoří návody, postupy, specifické potřeby se zaměřením na pomoc pečujícím rodinám. I profesionálové mohou leccos zajímavého objevit.

Ovšem některá knížka by mohla být zařazená do všech oddílů, někdy je složité se rozhodnout. Knihy nezasíláme, ani nákup nezprostředkováme, jen na ně upozorňujeme.

Společnou cestou – Jak mohou pečovatelé komunikovat s lidmi trpícími demencí

Petra Koběrská a kol.
Společnou cestou – Jak mohou pečovatelé komunikovat s lidmi trpícími demencí
Na 40 plnobarevných stranách nabízí netradiční formou obrázkového průvodce důležité informace o komunikaci s lidmi trpícími demencí.
Cílem bylo, než vytvořit ucelenou odbornou či popularizující publikaci o demenci jako nemoci, spíše vyzdvihnout komunikaci jako unikátní a ne vždy dostatečně využívaný nástroj při péči o lidi trpící touto nemocí. Chceme aby sloužila především těm, kdo jsou s lidmi s demencí v denním kontaktu. Doporučujeme ji však nejen pečovatelům o osoby trpící demencí ale i ostatním zájemcům o téma mezilidské komunikace.

Vydalo nakladatelství Portál, rok vydání 2003
ISBN 80-7178-851-1

nakladatelství Portál vydalo v roce 2004 již 2. vydání knihy Petry Reiserové-Koběrské a kol.: "Společnou cestou – Jak mohou pečovatelé komunikovat s lidmi trpícími demencí" .


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: