Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Co mám dělat ?

22.10.13 | Zdenka šKALOVÁ
Dobrý den, moc vás prosím o radu. moje mamka má alzhaimra v posledním stádiu. Je v ústavu, ale já trpím, když jí vidím v tak strašném stavu. Chci se o ní postarat a vzít si jí domů. Ale přijdu o zaměstnání. Jak se řeší taková situace? Je třeba platit sociální a zdravotní pojištění a z čeho, když nebudu mít příjem ? Díky za každou radu.
Reagovat na tento příspěvek

 

Dobrý večer, pokud bude Váš zaměsnavatel vstřícný tak o zaměstnání nemusíte přijít,záleží na dohodě.Ale jde to.. Sociální a zdravotní pojištění platit namusíte,ale je třeba se nahlásit jako hlavní poskytovatel péče o osobu blízkou na svoji zdravotní pojištovnu a OSSZ. Vy příjem budete mít-Vaše maminka-zdravotně znevýhodněná osoba má příspěvek na péči.Doba péče je započítávána jako odpracovaná doba na starobní důchod.Přeji Vám hodně štěstí a trpělivosti.

26.10.13 | Hložkova Monika
dobry den,pokud nechcete přijit o praci je take řešeni vzti si domů asistentku-pečovatelku na 24 hod,mohu pomoci ihned-731352469

 
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: