Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


zastupování po mozkové mrtvici

22.11.2014 | Marie

Moje matka mě sama požádala,abych zjistila,co potřebuji vše vyřídit v případě,že nebude schopna si nic vyřídit-má v rodině časté postižení mozkovou mrtvicí,tak myslí na budoucnost.

Je rozdílné o jaké postižení by se jednalo, zda postižení psychiky nebo motorické. V případě skutečného postižení je vhodné určit a pověřit konkrétní osobu, která v dané situaci bude určena pro pomoc a pro jakou. A to pro jistotu písemně. Od roku 2014 existují nové nástroje podpory a plánování budoucnosti. Patří sem předběžné prohlášení, nápomoc při rozhodování, zastoupení členem domácnosti. Pak opatrovník bez omezení svéprávnosti a nakonec svěřenecký fond. Jak vidíte, teoretická rozvaha je problematická.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: