Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


staří

21.9.10 | květa szmeková

prosim o radu, moje maminka je umistena v domove senioru,ma problemy s ocima zada vice jak rok vysetreni ale neni ji vyvoveno,skoro nevidi a ma podepisovat dokumenty,nevidi na televizi ani si neprecte noviny.stejne je to s usnim vysetrenim,ma rozbite naslouchatko,poslali sme ji nahradni dudliky do naslouchatka, sama neni schopna si ho vymnenit, tak si strci pouze tu hadicku a strci si do ucha ubrousek aby ji nevypadla a trochu slysela.nikdo ji to zatim nebyl schopen vymnenit.napred musi rohliky chleba ji nadyma,pak zase musi jen chleba jako diabetik nesmi bile pecivo.musi chodit, na to je vezmou choditko ze nesmi chodit.bude to rok, kdy maminku ockovali proti chripce,presto ze maminka ji odmitala, primar pan doktor žižka z plic.oddeleni ji prisne zakazal tuto injekci,maminka jako silny astmatik by mela spatny prubeh nemoci,coz se take stalo ,tri krat musela brat antibiotika, a od te doby se neciti dobre.bohuzel maminka je v tachove a ja bydlim v šenove u ostr.mohla bych zadat aby mi poslali maminky zdravotni dokumentaci ? mame si zazadat revizniho lekare o prozkoumani,ale mam obavu aby pak maminka nepoznala jine zachazeni.otazka pri jidle "nebude vam spatne ? sem pri navsteve pozorovala jak se mamince rozklepaly ruce. kazdy den s ni hovorim,nase prani by bylo prestehovat ji blize k nam ,takhle ji navstivime jen 4-5 krat do roka .prosim o radu ktera nam hodne pomuze.s pozdravem szmekovi.

Není mi jasné o jakou radu vám jde. Chcete-li mít dohled nad zacházením s maminkou a vůbec kontakt s ní, pak je samozřejmě vhodné, aby byla v zařízení co nejbližším k vám.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: