Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Starecka demence

3.9.10 | Maruska

hezky den,
mam dotaz:moje babicka lezi rpave v nemocnici a zjistili ji zacinajici stareckou demenci.Hodne bere tabletek jak nema brat,hodne pada,a hodne mluvi z cesty:(nekdy nepozna ani sveho manzela....V nemocnici navrhli ji poslat do LDn.Jelikoz zije s manzelem(dedou),kteremu je 81.let.deda je v poradku,ale take ji nemuze neustale zvedat a starat se oni....a navic ona se s nim hada,aj..zajimal by mne velice Vas nazor,dat jid o LDN?ci ne? je to velice teke,ale nema nikdo jiny se o ni postarat:(moc dekuji

Obávám se, že můj názor není zajímavý, neznám vaši babičku, nejsem seznámena se vztahy mezi dědečkem a babičkou. Začínající demence je velmi vágní vyjádření. Umístění do LDN by měli uvážit vaši prarodiče, především dědeček, ten je i z vašeho hlediska v pořádku, babička potřebuje péči a tu ji bude poskytovat on. Budou-li rozhodovat vnoučata, tak se jedná o pohled "my dobře víme, co je pro vás dobré", což nemusí odpovídat vždy realitě.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: