Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


rehabilitace po mrtvičce

30.9.10 | J. Šefčíková

Dobrý den. Moje babička asi před 14 dny upadla a po druhé za krátkou dobu si vykloubila rameno. Dostala se do nemocnice na chirurgické odělení. Další den dostala i lehkou mrtvičku při které ochrnula na levou část těla. Dnes je stále v nemocnici, ale už se s námi spojila soc. pracovnice nemocnice a žádá nás, aby jsme babičku přeložili do nějaké LDN. Rozhodli se jí s rukou nic nedělat, bylo by to prý velké riziko. Proto se ptám, která instituce, okolí Ostravy, by byla pro rehabilitaci nejlepší, vzhledem k vykloubenému ramenu a pomrtvičkovém stavu. Předem děkuji za odpověd.

K vaší otázce - nejdůležitejší je vstřícnost a ochota ke spolupráci jednotlivých pracovišt - což na dálku nelze zjistit, informace je potřeba sehnat z místních zdrojů. Zkuste kontaktovat místní domácí zdravotní péči, zda by vám nepomohli v řešení. Zda by i v případě placené služby s vámi nezašel do nemocnice a neposoudil stav babičky ve spolupráci s ošetřujícím lékařem. V dané situaci se může stát z babičky dlouhodobě ležící pacient. Vzhledem k tomu, že nepíšete věk babičky a komplikace vedoucí k neřešení zdravotního stavu, těžko k němu zaujmout věrohodné stanovisko. Situace totiž může vést k "zajištění ošetřovatelských a pečovatelských služeb seniorům, kteří se vzhledem ke svému zdravotnímu stavu již o sebe nemohou postarat sami."


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: