Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


poradi někdo?

7.9.10 | Vladimíra

Dobrý den prosím o radu,nezlobte se už nevím kde se obratít,snad mi poradite-Jsem postižená a mamka je muj opatrovník přebiram duchod a přispěvek mamka kdysi bralá taky penize na mě za opatrovnictví ale zamit ji to stat ted nedostavá nic ted všechný penize dostavám ja dostavám duchod a přispěvek chcu jit za par dni do do rehab.ustavu kde mi vemou všechný penize co pak bude s mamkou? bude něco dostavát ze socialký? prosím o odpověd děkuji Jonášová

Důchod vám zůstává, /nebo vaší opatrovnicí/ v rehabilitačním ústavu vám nevezmou všechny peníze. Z dotazu mi není jasné, jak je to s vaší maminkou coby vaší opatrovnicí, záleží, jak a v čem jste právně omezena ve způsobilosti k jakým právním úkonům. Domluvte se nejdříve s maminkou o svých obavách o její finanční budoucnost.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: