Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


péče o osobu blízkou

12.12.2006 | Helena

Dobrý den ráda bych se zeptala co se pro mne od ledna 2007 změní.Mám přiznanou péči o osobu blízkou na prarodiče ve věku 80a86let.Oba mají první stupeň bezmocnosti i když babičce 2denně píchám inzulin,je skoro slepá a před měsícem prodělala těžký infarkt,Děda má postižení pravé kyčle(odumírání svalových tkání,velmi omezená a bolestivá chůze..)lékař mu pro jeho věk nedoporučuje výměnu kloubu, je také po infarktu.Nevím zda mi bude nadále stát platit zdravotní a soc. a zda se mi roky započítávají na důchod.Moc děkuji za odpověď

Bylo by asi vhodné požádat o nové posouzení stavu vašich prarodičů. Protože z nejnižšího stupně bezmocnosti by vyplývalo, že nejsou výrazně závislí na péči. Podívejte se sama na novinky našich stránek, na "Stručný průvodce zákonem o sociálních službách" MPSV.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: