Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


péče o mou maminku po mrtvici

26.9.10 | Milada

Za týden si budu odvážet z nemocnice maminku po mrtvici k sobě domů.Je plně závislá na mé péči,je ležící,nesoběstačná.Já jsem v částečném invalidním důchodu a pracuji ve školství.Dávám výpověď a zůstanu doma s maminkou.Poraďte mi prosím,zda mám já nebo maminka nějaký nárok na podporu a co pro to udělat.Mám dva roky do starobního důchodu a nevím,zda se mi budou počítat roky,kdy se budu o maminku starat,nebo se mám nahlásit na prac.úřadu?Prosím Vás o radu,je toho na mě najednou moc a není,kdo by poradil.Děkuji Vám Mrzenová

Za maminku požádejte o příspěvek na péči na zdravotně sociálním odboru. Přečtete si identické dotazy a odpovědi na na ně, ostatní záleží na výši příspěvku.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: