Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


péče o matku

18.8.10 | Helena Vepřková

Dobrý den. Moje matka 92 roků měla mrtvici a má levou ruku a nohu nehybnou, je upoutaná na lůžko a potřebuje celodenní péči. V zaměstnání jsem si vzala neplacené volno, počítá se mě tato doba na důchod je mi 52 roků a jak je to s placením zdr, a soc. pojištění děkuji

Jen při příspěvku na péči a to dle její výše se započítává doba pečování do důchodu. Při neplaceném volnu nikoliv, platíte si sama pojištění.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: