Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o dlouhodobě nemocného přítele

23.8.10 | Lída

Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu. Moje maminka pečuje o svého přítele, kterému byla diagnostikována demence. Bohužel nejsou spolu sezdanní tudíž je situace o to složitější. Maminka nemůže za pána jednat a tak. Přítel je skoro nechodící (pohybuje se pouze po bytě), je inkontinentní, často upadá po bezvědomí. Maminka se o něj stará sama a je z jeho péče dost vyčerpaná a unavená a to hlavně psychicky. Chtěla jsem se proto zeptat, jestli existuje poradna pro lidi pečující o dlouhodobě nemocné (kam by mamka mohla zajít na radu), popřípadě kde může nemocný zažádat o finanční příspěvky (zda záleží na trvalém bydlišti). Moc děkuji za radu.

Žádost o příspěvek může podat za nemocného v místě jeho trvalého bydliště na zdravotně sociálním odboru. Nemocný nemá děti, či jiné příbuzné, kteří by byli ochotni na pomoci se podílet? Pokud ne, bylo by vhodné kontaktovat pečovatelskou službu a o péči se rozdělit. Konzultovat problémy může maminka s Alzheimerovskou společností. Můžete stáhnout z našeho webu část příručky Pečující, či podívat se po dalších, které jsou online. A také by bylo vhodné podívat se na odpovědi na dotazy v Poradně.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: