Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o babičku

22.10.10 | Marie

Babička 87 let je momentálně v nemocnici a dle lékařů nemůže bydlet nadále sama v rodinném domku, ale potřebuje 24 hod. péči.
Syn, který se doposud staral, nemůže takto náročnou péči zajistit.
Domluva s lékaři a s babičkou je zajistit ústavní péči.
Ale je tu jěště širší rodina.
Může kdokoliv přijít a i proti vůli syna si babičku odvézt z ústavu pod záminkou, že se o ni bude starat osobně ve vlastním bytě?
Babička na tom už není tak dobře, aby posoudila všechny důsledky takového rozhodnutí i kdyby s ním údajně souhlasila.
Děkuji za odpověď.

Babička není zbavena svéprávnosti a pokud její zdravotní stav neovlivňuje její rozpoznávací a ovládací schopnosti - k tomu se nejdřív vyjadřuje její ošetřující lékař- platí její rozhodnutí.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: