Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Nárok na sanitku

20.9.10 | Martina Bednářová

Dobrý den.Prababičku nám pustili před 14ti dny z nemocnice.Babička ujde sotva pár kroků s pomocí hole a musí každý týden dojíždět do 30km vzdálených Pardubic na kontroly.Problém je v tom,že mě v práci pokaždé volno nedají a doktor Licek jí řekl,že na sanitku nemá nárok.Tak prosím o radu, jak to je s nárokem na sanitku.Předem děkuji.

O sanitě rozhoduje lékař toho smluvního zařízení, které o kontrole rozhodlo. Je vhodné domluvit s ním na dalším postupu. Z dotazu není jasné, kdo je dr. Licek a co je důvodem kontrol zdravotního stavu prababičky v Pardubicích, tedy dojíždění 30 km.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: