Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Maminka s Alzheimerovou chorobou

29.11.2017 | Žaneta

Dobrý den, moji mamince (60 let) před 6 lety zjistili, že má Alzheimerovu chorobu. Zatím ještě může být doma sama, ale v nejbližší době už to určitě nepůjde. Chtěla bych se zeptat, jak postupovat. Jak si zažádat o sociální pracovnici, která by za maminkou docházela. Také nastane čas, kdy bude muset jít do pečovatelského domu. Vím, že jsou všude dlouhé čekací lhůty, tak kdy bych si měla podat žádost. Dále také, jestli je možné, aby maminka byla umístěna v jiném kraji než má trvalé bydliště. Bydlím od ní 100 km, proto bych byla radši, kdyby mohla být umístěna ve městě kde bydlím, ale nevím, jestli to vůbec je možné. Maminka žije s mým otcem, ale ten stále chodí do práce a nemá na nic jiného čas. Proto bych se také chtěla zeptat, jestli mohu něco zařizovat já nebo by musel on, protože s ním bydlí a "stará se o ni". Když bych tedy byla konkrétní bydlím v Českých Budějovicích, tak jestli by mohla být umístěna někde poblíž. Bohužel ale nemám dostatek peněz, abych ji mohla platit speciální Alzheimer centurum. Předem Vám mockrát děkuji za odpověď.

Zkuste se osobně domluvit s pracovnicí zdravotně sociálního odboru v místě trvalého bydliště rodičů. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: