Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


LDN

27.9.2006 | Vladěna

Dobrý den , můj 80ti letý otec je po malé mozkové příhodě , začátkem srpna prodělal srdeční a oběhovou zástavu.Od 1.srpna je na lůžku.Nejprve ležel na ARU , odtud ho po 8 týdnech přeložili na lůžkovou neurologii. Je plně při vědomí , normálně komunikuje . K lůžku docházi rehabilitační sestra. Hýbe nohama i rukama , ale zatím není soběstačný.Po týdením pobytu zde , uvažují o přeložení na LDN . Protože můj otec byl vždy čilý , pracovitý a zcela soběstačný , nikdy jsem se nezajímala co to LDN je.Prosím proto o informace , nebo nějaká pravidla.Zajímá mě jak dlouhý až pobyt může být,a co by následovalo dál , kdyby se jeho stav nezlepšil tak , aby mohl alespoň s pomocí chodit. Žije s mou 74 letou matkou v rodinném domku . Děkuji .

Teoretický rozklad nemusi z nejrůznějších důvodů odpovídat místním poměrům. Jedná se o pobyt do 3 měsíců, spojený s rehabilitací. Záleží je stavu nemocného, co a jak dál. Jestli do domácí péče s případnou pomocí Home care a pečovatelské služby nebo do ošetřovatelského zařízení.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: