Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Deprese?

18.9.10 | Lena Kodenková

Dobrý den,
mému muži je 57let,přes 10let trpí depresemi,má časté změny nálad,z toho bývá neurotický.Dvakrát ročně bývá hospitalizován.
V poslední době mě manžel začíná ponižovat,vůči mě je arogantní.
Tím se chci zeptat,zda toto onemocnění se dá ještě vyléčit.Antidepresiva užívá.
Sama nevím,jak se k němu mám chovat,když mu dávám pomocnou ruku nechce ji přijmout,je možné,že už se mnou nechce žít?Lásku nedává najevo,co se týče sexu,není schopen a žádnou radost neumí projevit.
Nevím,zda mi odpovíte,přesto děkuji Kodenková

Bylo by vhodné potíže konzultovat s ošetřujícím psychiatrem vašeho muže. Ataky onemocnění obecně u muže se mohou projevovat nastupující arogancí, agresivitou. Pomocnou ruku muž složité přijímá, či spíše je u něj běžné její nepřijetí, nikoliv, že by s vámi nechtěl žít, tedy v případě onemocnění. V depresi, bohužel i v případě užívání antidepresiv jsou problémy se sexualitou, tak jako s projevy radosti. Je třeba porovnat období, kdy je váš muž v pořádku a jaké prvky vedou ke zhoršení. Podívejte se ve vyhledavači na termín deprese, dozvíte se o postižení daleko více.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: