Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


13.9. Péče o osobu blízkou

13.9.10 | Alžběta

Dobrý den,moje maminka je v ÚSP.Pobírá-ÚSP-příspěvek na péči o osobu blízkou 3.stupně.Když si ji vezmu domů,nebo ji zajistím dovolenou,mám nárok na adekvátní částku z příspěvku na péči o osobu blízkou???Za ÚSP přebírá péči a celodenně se stará někdo jiný.Jedná se o 14dní-maximálně měsíc.Jestliže ano,jak mám postupovat.Děkuji za radu.

Záleží na smlouvě, jakou jste uzavřely s ÚSP. Zcela jistě máte nárok na vrácení stravného, ostatní záleží na smlouvě.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: